Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'ndan özel etkinlik

Koruma altında 160’ın üzerinde canlı ve 300’ün üzerinde bitki türü ile otuz yıldır faaliyet gösteren Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, çocuklara özel atölyelerine devam ediyor. 24-25 Şubat tarihlerinde su aygırı gününe özel tasarım atölyesi düzenliyor.

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'ndan özel etkinlik
21 Şubat 2024 - 10:50 - Güncelleme: 22 Şubat 2024 - 14:10
Her hafta sonuna özel etkinlikler düzenleyen Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, her hafta özel bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Su aygırı gününe özel doğa tasarım atölyesi düzenleyen FYZoo, çocukların yaratıcılığını ortaya çıkarırken diğer yandan da keyifli vakit geçirmelerini amaçlıyor.

Çocuk kulübü alanında düzenlenecek olan doğa & tasarım atölyesi kapsamında çocuklar, su aygırından üç boyutlu kumbara yapacaklar. Ayrıca 3-5 yaş ve 6-12 yaş gruplarına özel olarak hazırlanan eğitim modülleriyle de su aygırları hakkında bilgi edinecekler. Eğitim kapsamında; parkta bulunan cüce su aygırlarına dikkat çekilerek onların yaşam alanları ve beslenme şekilleri hakkında bilgiler verilecek.

Su aygırları özelinde düzenlenecek olan bu atölye sayesinde çocuklar hem nesli tükenme tehlikesi altında olan canlılar hakkında bilinçlenecek hem de düşünme becerilerini ve bedensel eylemlerini öğrenim sürecine katarak kendi eserlerini yaratma becerilerini keşfedecek.

Doğa ve canlı severlerin kaçırmaması gereken etkinlikler için FYZoo haftanın her günü saat 10.00-17.00 arası açık...

Etkinlikler, hava koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum