Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Darıca Belediyesi'nden Emlak vergisi uyarısı

2020 yılı emlak vergisi 2. taksit ödemeleri, Darıca Belediyesi veznelerinden alınmaya başladı. 30 Kasım’da sona erecek ödemeler için vatandaşlara geç kalmamaları uyarısında bulunuldu.

Darıca Belediyesi'nden Emlak vergisi uyarısı
17 Kasım 2020 - 15:28 - Güncelleme: 18 Kasım 2020 - 14:12

Darıca Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2020 yılına ilişkin emlak vergisi ve çevre temizlik vergisinin 2. taksit ödeme süresinin, bu ayın bitiminde sona ereceği belirtilerek mükellefler uyarıldı. Açıklamada, mükelleflerin cezalı duruma düşmemeleri için 2020 yılına ilişkin emlak vergisi ve çevre temizlik vergisi ödemelerini zamanında yapmaları çağrısında bulunuldu. Yılda iki dönem olarak taksitlendirilen emlak vergisi çevre temizlik vergisinin ikinci taksit ödeme süresi, 30 Kasım’da sona erecek.

ÖDEMELER İNTERNETTEN YAPILABİLİR
Mükelleflerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için ödemelerini son güne bırakmamaları istenirken vergilerin internet üzerinden online olarak da ödenebileceği belirtildi. Darıca Belediyesi de vatandaşlara çağrıda bulunarak “Mükelleflerimiz ödemelerini tüm dünyada salgın haline gelen koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle evlerinden çıkmadan internet aracılığıyla www.darica .bel.tr adresine girip yapabileceği gibi belediye ana binası, Kültür Merkezi ve Zabıta müdürlüğü gibi noktalarda hizmet veren veznelerimizde hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyarak hafta içi mesai saatlerinde belediyemize gelerek veznelerimizden nakit ya da kredi kartıyla yapabilir” denildi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gıyasettin GÜNEŞ
    1 hafta önce
    Yıllardır tüm vergilerimi aksatmadan zamanında ödüyorum. Çevremde bir sürü insan vergilerini vermiyor. Sonra bir af çıkıyor ve tüm gecikme faizleri siliniyor. Utanmasalar ana parayı bile af ile silecekler. Bu durumda vergilerini zamanında ödeyen vatandaşın suçu ne? Niye keriz yerine konuluyoruz? Vergilerini zamanında veren ile vermeyen arasında hiçbir fark yok.