Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CHP'li vekiller fabrikaları inceledi

CHP Genel Merkezi, birçok fabrikanın kapandığı Gebze, Çayırova ve Dilovası ilçelerinde incelemelerde bulunmak üzere bölgeye heyet gönderdi.

CHP'li vekiller fabrikaları inceledi
10 Şubat 2020 - 10:16Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Giresun Milletvekili Necati Tığlı ve İstanbul Milletvekili Özgür Karabat’tan oluşan CHP Genel Merkez heyeti, geçen hafta üç ilçede sanayi bölgelerini ziyaret etti, kapanan fabrikaların sahipleri ve çalışanları ile işçi-işveren örgütleri ve vatandaşlarla görüşmelerde bulundu.

CHP Heyeti’nin bölgedeki ilk durağı Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi (GGOSB) Başkanı Adem Ceylan oldu. Ceylan’dan hem organize sanayi bölgesi çalışmaları hem de bölge ekonomisi ile ilgili bilgi alan milletvekilleri, ardından CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan’la birlikte, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve Genel Sekreter Mustafa Yaşar Sekin’le görüşmelerde bulundu.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım’ı da ziyaret eden CHP Heyeti, burada sanayicinin sorunlarını dinledi, çözüm yollarını konuştu.

Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Türker, Başkanvekili Turgay Ener ve Yönetim kurulu üyesi Sabahattin türkçe rap haberleri Yaşa ile de görüş alışverişinde bulunan CHP’li uzman milletvekilleri, işçi örgütlerini de unutmadı.

Petrol-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Eyüp Akdemir ve yönetim kurulu üyeleri ile örgütlenmenin ve iş, emek, alınterinin karşılığı olarak sendikalaşmanın önemini masaya yatıran CHP’liler, emekten ve emekçiden yana tavırlarını sürdüreceklerine dikkat çekti.

Krizin derinliğini gözler önüne sermek ve çözüm yolları aramak üzere alanlarda bulunan CHP heyeti, daha sonra Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Selçuk Çiftçi ve arkadaşlarıyla görüştü.

CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir ve Meclis Üyesi İnci Aydemir’le birlikte İMES OSB Bölge Müdürü Onur Kesici ile de bölgenin ekonomik sorunlarına dair görüş alışverişinde bulunan milletvekilleri, Kesici’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na iletilmek üzere hediye ettiği tabloyu teslim aldı. CHP heyeti, kapanan fabrika sahipleri ile de detaylı görüşmeler gerçekleştirdi.
Görüşmelerini tamamlayan 5 milletvekili bölge ile ilgili hazırladıkları raporu CHP Genel Merkezi'ne sunacak.