Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CHP'de 3 ilçe adayı 12 Şubat'ta belli olacak

Bugüne kadar 965 seçim çevresi için adaylarını belirleyen CHP’de yerel seçim için son Parti Meclisi toplantısı 12 Şubat'ta yapılacak. Gerçekleşecek toplantıda Kocaeli’nin Gebze, Dilovası ve Başiskele ilçelerinin de adayları belli olacak.

CHP'de 3 ilçe adayı 12 Şubat'ta belli olacak
09 Şubat 2024 - 18:00
Bugüne kadar 965 seçim çevresi için adaylarını belirleyen CHP'de, son Parti Meclisi toplantısı 12 Şubat'ta yapılacak. Bu toplantıda Gebze, Dilovası ve Başiskele ilçelerinin de adayları belli olacak. CHP, yerel seçimlerde yarışacak adaylarını 18 Şubat Pazar günü Ankara Spor Salonu’nda düzenleneceği toplantıyla tanıtacak. Toplantıda adayların yanı sıra eski genel başkanlar, milletvekilleri, il başkanları ve partililer katılacak.
Gebze’de Milletvekili Nail Çiler’in adaylıktan çekilmesi sonrasında devam eden bilmece pazartesi çözülecek. Mustafa Anaç veya Ensar Öğüt isimlerinden biri Gebze’ye aday gösterilecek. Anaç, Öğüt’e göre daha şanslı görülüyor. Dilovası Belediye Başkanlığı için aday adayları Fethi Aras ve Mustafa Gökhan Onat ikilisinden birinin aday gösterilmesi bekleniyor. Başiskele’de CHP ve Saadet Partisi arasında işbirliği görüşmeleri devam ediyor. PM’den işbirliği kararı çıkmazsa ilçe başkanı Anıl Acurman, CHP Başiskele Belediye Başkan adayı olacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum