Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CHP Başkanı Aktaş; Beklememiz düşünülemezdi.

CHP Darıca ilçe Başkanı Gökhan Aktaş, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyayı saran koronavirüsü nedeniyle zor günler geçirildiğini belirterek, Darıca’da 14 mahallesinde ve her mahallesinde ortalama 80 civarı sokağında yaşayan vatandaşlardan gelen yardım çağrılara cevap vermeye çalıştıklarını ve bu nedenle özel çaba sarf ettiklerini kaydetti

 CHP Başkanı Aktaş; Beklememiz düşünülemezdi.
28 Mart 2020 - 16:09


CHP Darıca ilçe Başkanı Gökhan Aktaş, yaptığı açıklamanın devamında ise şunları söyledi; İlk kez Çin’ nin Vuhan kentinde 2019 yılının Aralık ayında ortaya çıkan ve sonrasında tüm Dünya’yı etkisi altına alan Corona – Covid19 virisü ülkemizde de 11 Mart 2020 tarih itibariyle ilk vaka görülmüştür. 

27.03.2020 tarihi itibari ile Sağlık Bakanımızca açıklanan son verilere göre Ülke genelinde 5.698 kişinin virüse yakalandığını ayrıca yaşamını yitiren yurttaşlarımızın sayısının ise 92’ ye ulaştığını üzülerek öğrendik.

Virüs nedeni ile rahatsızlanan  vatandaşlarımıza acil şifalar diler, yaşamını yitiren Vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet Vatanımıza başsağlığı diliyoruz. 

 

CHP OLARAK BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE HAREKET ETTİK VE EDECEĞİZ

Yaşamış olduğumuz bu küresel sorun karşında Bizlerde Cumhuriyet Halk Parti’si olarak yaşadığımız kent güzel Darıca’mızda tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte ve dayanışma ruhu ile hareket ettik ve etmeye devam edeceğiz.

Darıca’mız 14 mahallesine ve her mahallesinde ortalama 80 civarı sokağında yaşayan vatandaşlarımızdan gelen yardım çağrılarına cevap vermeye çalışıyor bunun için özel çaba sarf ediyoruz. 

Bu zor zamanları dayanışma ruhu  aşacağımıza olan inancımızla mücadele etmek konusunda kararlıyız.

Tüm Siyasi parti temsilcilerinin, Kamu ve Sivil toplum kuruluşlarının bu hassas dönemde daha dikkatli ve özenli davranmasını, ayrıştırıcı dil ve hamasetten uzak kalarak ortak derdimize ortak hareket ederek halk sağlığını ön planda tutan çalışmalar ortaya koyması konusundaki düşüncelerimizi bilinmesini  istiyoruz.

Birçok vatandaşımız alış veriş gibi konularda yardım talebinde bulundu. 

Market, Eczane, Kasap gibi gündelik ihtiyaçlarının başında gelen işlere yardımlar yapmaya devam ediyoruz.

Yine yurttaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda Cadde ve Sokakların temizlenmesi gibi konularda da Belediye tarafından hizmet sağlanmasında katkılar sunmaya çalıştık.

Bugün ise; İlçe yönetimimiz, Meclis üyelerimiz, Gençlik Kollarımız, Kadın kollarımız ile   Fevzi Çakmak, Abddi İpekçi, Nenehatun, Kazım Karabekir, Sıra Söğütler mahallelerimizde komşularımıza Meclis üyemiz Ayhan Şen’ nin temin ettiği Koruyucu Maskelerin dağıtımı gerçekleştirdik ve evde kalmaları konusunda uyarılarda bulunduk. 

Girdiğimiz her sokakta konuştuğumuz her yurttaşımızdan gelen ortak bir talebinde buradan duyurmak bizim görevimizdir,

Vatandaşlarımızın Kişisel koruyucu madde olarak tabir edilen Eldiven, Maske, Hijyen malzemesi gibi materyallerin belediye tarafından sağlanması noktasında eksik kalındığı bu doğrultuda Darıca’da yaşayan vatandaşlara  dağıtılmak üzere bu malzemelerin Belediye tarafından sağlanıp dağıtılmasını ivedi bekliyorlar.  

Kamuyo saygıyla duyurulur.