Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Buradaki kazalara kim '' Dur !'' diyecek ?

Darıca Tuzla Caddesi, Atmaca Sokak üzerinden karşı şeride geçmek isteyen ve Bayramoğlu yönünden gelerek aynı sokağa dönmek isteyen bazı sürücüler kazalara neden oluyor. Dün gece de dönüş yapmak isteyen dikkatsiz bir sürücü, 4 aracın karıştığı kazaya neden oldu. Kazada 2 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Buradaki kazalara kim '' Dur !'' diyecek ?
16 Şubat 2020 - 16:10

Tuzla Caddesi üzerinden Bayramoğlu yönüne gitmek isteyen sürücüler, Atmaca Sokak kavşağına geldiklerinde her an oluşabilecek bir kazayla karşı karşıya kalıyor.

Atmaca Sokak’tan çıkıp Tuzla Caddesi’ne girerek Darıca Yönüne gitmek isteyen veya Bayramoğlu yönünden gelerek aynı sokağa girmek isteyen sürücülere geçiş imkanı tanıyan orta refüjdeki boşluk, kazalara  davetiye çıkarıyor.

Bu bölgede yolu bölen orta refüjün olmayışı da sık sık kazaların meydana gelmesine neden olurken, dün gece de aynı yerde yeni bir kaza daha oldu. 

4 Aracın karıştığı dün gece ki kazada 2 kişi çeşitli yerlerinden yaralanarak tedavileri için 112 Acil Servis Ambulansı ile hastaneye kaldırıldı.

 

BÖLGE HALKINDAN ŞİKAYET VAR

Bölgede yaşayan ve aynı noktada sık sık kazalara tanık olduklarını belirten vatandaşlar, ‘’ Tuzla Caddesi üzerinde yol boyunca devam eden orta refüj , Atmaca Sokak önüne gelindiğinde buradan kesilerek kaldırıldı. Bu nedenle Bayramoğlu yönünden gelerek Atmaca Sokak’a dönüş yapmak isteyen veya Atmaca Sokak’tan çıkarak Darıca veya Bayramoğlu yönüne gitmek isteyen sürücüler Tuzla Caddesi üzerinde süratle ilerleyen bazı sürücülerle çarpışarak kaza yapıyorlar.

Burada sık sık meydana gelen kazaların asıl nedeni, Tuzla Caddesi üzerinden Bayramoğlu yönüne gitmekte olan bazı araç sürücülerinin hız yapmasından kaynaklanıyor. Hız sınırını aşan bazı sürücüler, Atmaca Sokak’tan çıkan veya buraya giren araçları fark edemiyor, farketse dahi iş işten geçmiş oluyor. Yetkililerden, bu noktaya hız kesici bariyerler koymasını istiyoruz. Ya da buraya sinyalizasyon sistemi kursunlar, hiç bir şey yapılamıyorsa dahi Atmaca Sokak’tan karşı yöne geçişlere izin veren geçiş bariyerle tekrar kapatılsın. Buradaki kazalar nedeniyle huzurumuz kalmadı, escort alsancak illa ki yolu kapatıp eylem mi yapalım ? ‘’ şeklinde tepki gösterdiler.

Günün Başlıkları