Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bıyık, korona günlerini anlattı ;

Annesi, babası, eşi ve iki kızıyla yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan ve iyileşerek görevine dönen Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Kocaeli Gazetesi'ne hasta olduğu dönemde yaşadıklarını anlattı.

Bıyık, korona günlerini anlattı ;
25 Ocak 2021 - 12:19

Başkan Bıyık, 7 Ocak'ta test sonucunun pozitif çıkması üzerine evinde karantina sürecinin başladığını söyledi. Aile apartmanında ikamet ettiğini dile getiren Bıyık, "İlk olarak annemle başlayan koronavirüs süreci, sonrasında babama, eşime ve çocuklarıma kadar ilerledi. Virüse yakalanmadan 10 gün önce temaslı durumdaydım. Muhtemelen eşimden bana bulaştı. Virüsü kaptığımız gün eşim hastaneye kaldırıldı. Eşimin semptomları ilerlemişti. Allah kimsenin başına vermesin, zor bir süreç." diye konuştu.

Bıyık, koronavirüse yakalandığı ilk gün üşüme, ateş ve titreme gibi semptomlar yaşadığını anlattı.

Sürecin psikolojik bir travma da yaşattığını dile getiren Bıyık, "Ailede herkes koronavirüs hastası, eşini hastaneye kaldırmışsın, yani psikolojik açıdan zor bir süreç. Çok büyük ağrım olmadı ama o ağrının geleceği korkusunu yaşadım. Terlemeyle gelen bir üşüme vardı. Garipti, daha önce yaşamadığım bir duyguydu. İlk olarak annem ve babam için çok tedirgin oldum. Babam 80 yaşına geldi. Çeşitli rahatsızlıkları vardı, virüs akciğerlerine inmişti. O süreçte kendimi değil, anne ve babamı düşündüm." ifadelerini kullandı.  
 
KAYNAK; KOCAELİ GAZETESİ


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum