Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bekçilerin şüphesi, bankamatik soygununu önledi

Darıca'da devriye görevi yapan Gece Bekçileri, şüphe üzerine bankamatik önündeki 2 kişiyi sabaha karşı takibe aldı. Şahıslardan birinin elindeki kağıt peçeteyle güvenlik kamerasını kapatmaya çalıştığını, diğerinin ise bankamatik kart haznesini kurcaladığını fark eden bekçiler, şahıslar üzerinde ve araçlarında yaptıkları aramada tornavida, pense gibi el aletlerin yanısıra çeşitli bankalara ait çok sayıda POS Chazı ele geçirdi. Gözaltına alınan 2 şahıs yapılan sorgulamalarının ardından adliyeye s

Bekçilerin şüphesi, bankamatik soygununu önledi
19 Şubat 2020 - 17:29

Darıca Bayramoğlu Mahallesi’nde bu sabaha karşı devriye görevi yapan Darıca Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Gece Bekçileri,  Fatih Sultan Mehmet Caddesi ile Atatürk Caddesi Kavşağı’na geldiklerinde bankamatiklerin bulunduğu yerde kafalarını kapişonla kapatmış haldeki 2 kişiden şüphelenerek şahısları göz hapsine aldılar.

Şüpheli şahıslardan birinin kağıt peçeteyle güvenlik kamerasını kapatmaya çalıştığını, diğerinin ise elindeki aletle bankamatik haznesini kurcaladığını fark eden bekçiler, yanlarına yaklaştıkları şahısların üzerini aradı. Yapılan aramada şahısların üzerinden tornavida, pense gibi el aletleri çıkarken, olay yerindeki şüphelilerin kullandığı otomobilde yapılan aramada ise bankalara ait pos cihazları ve çeşitli suç aletleri ele geçirildi. 

Bekçilerin haber vermesi üzerine olay yerine sevk edilen polis ekipleri 2 şüpheliyi sorgulamak üzere İstasyon Karakolu’na götürdü. Yapılan GBT sorgulamasında şüphelilerin isimlerinin D.A. ve M.A. olduğu tespit edilirken, şahısların uyuşturucu ve dolandırıcılık suçlarından sabıka kayıtları bulunduğu öğrenildi.

D.A ve M.A. Polisteki sorgularının ardından Adliyeye sevk edildiler.