Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bayramda ulaşım ücretsiz!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi deniz ve kara ulaşımında bayram süresince ücretsiz hizmet verecek

Bayramda ulaşım ücretsiz!
17 Ağustos 2012 - 11:42

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, her bayram olduğu gibi bu bayramda da ücretsiz ulaşım hizmeti verecek. Vatandaşlar Ramazan Bayramı boyunca deniz ve kara ulaşımından ücretsiz olarak faydalanabilecek. Büyükşehir otobüsleri arife günü ve bayramın birinci günü kabristan ziyareti yapacak olan vatandaşları Asri Mezarlık ve Bağçeşme`ye ücretsiz taşıyacak. 

 
ÜCRET ALINMAYACAK 
Başkan Karaosmanoğlu, dini bayramların kutsal günler olduğunu ve vatandaşların sevdiklerini ziyaret ettiklerini hatırlattı. Bundan önceki tüm bayramlarda ücretsiz ulaşım sağladıklarını ve vatandaşları sevdikleriyle buluşturduklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bu Bayramda da Kocaelili hemşerilerimiz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi araçlarından ücretsiz ulaşım imkânı bulacak” dedi.
 
KABRİSTANLARA ZİYARET
Büyükşehir Belediyesi, bayramın birinci günü (19 Ağustos Pazar) parkomatlardaki araçlardan da ücret almayacak. Kentin her köşesine belediye otobüsleri ve deniz ulaşım araçları ile gitmek isteyenler ücret ödemeyecek. Büyükşehir Belediyesi`nin kabristanlık ziyaretleri için sefere koyduğu otobüsler, 08.00 – 16.00 arası her saat başı hareket edecek. Otobüsler Batı Terminali`nden Asri Mezarlık ile Bağçeşme`ye kalkacak. 
 
OTOPARKLAR DA ÜCRETSİZ
Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bazı hizmetlerini de ücretsiz verecek. Büyükşehir Belediyesi, parkomatlı otoparklarda da bayram boyunca ücret alınmayacak. Bayram ziyaretleri için şehir içine gelen tüm vatandaşlar rahatça otoparkları kullanabilecekler.