Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Başkan Şayir'den 2 büyük müjde!

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, gerçekleştirilen Mart ayı meclisi toplantısında  beklenen müjdeleri verdi; Kapalı pazar alanı 5 Nisan’da, TOKİ Millet Bahçesi 12 Nisan’da ihaleye çıkıyor!  

Başkan Şayir'den 2 büyük müjde!
03 Mart 2021 - 11:49
Dilovası Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesi ile gerçekleşti.  Dilovası Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in başkanlığında Dilovası Belediyesi Kültür Merkezi’nde sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleşti. 
 
İHALELERİ YAPILACAK 
Ankara ziyaretinde ayrıca belediyenin SGK ve vergi borçlarının takas yöntemi ile bitirilmesi konusunda çalışma başlattıklarını da belirten Başkan Şayir, Dilovası Kapalı Semt Pazarı’nın da 5 Nisan’da, Millet Bahçesi projesinin ise TOKİ tarafından 12 Nisan’da ihaleye çıkacağını söyledi. Şayir; Kültür Bakanlığı ekiplerinin bir haftadır Tavşancıl evlerini incelediğini ve en kısa zamanda projelerin hazırlanarak, tarihi evlerin ilçeye kazandırılacağını ifade etti. 

10 BİN TABLET DAĞITTIK 
Açıklamalarına devam eden Başkan Şayir, “Diliskelesi Halı Saha Tesisimiz ve Tepecik Mesire alanımızın da çalışmalarında sona gelindi. İlerleyen aylarda hep birlikte açılışını yapacağız. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda ilçemizde ki Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrencilerinin tamamına yaklaşık 10 bin tablet dağıtımını gerçekleştirdik.  
Tabletlerimizin sağlanmasında bizlere destek olan Sanayi Bakanlığımıza, Büyükşehir Belediyemize, İlçe Kaymakamımıza, Makine OSB Başkanı ve yönetimi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyorum” dedi. 

KENT KONSEYİ ÇALIŞMASI BAŞLATILACAK 
Şubat ayı meclis tutanaklarının kabul edilmesinin ardından gündem maddesinde yer alan Kent Konseyinin kurulması oy birliği ile kabul edilirken, SP’li meclis üyelerinin önergesi ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla belediyede çalışan bayan personele tatil edilmesi ve yarım maaş ikramiye verilmesi maddesinin ilgili komisyona sevk edilmesi de oy birliği ile kabul edildi. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum