Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ayakta 1/3 oranında yolcu olacak

Kocaeli’de özel halk otobüslerinde fiziki mesafe kurallarına aykırı olmayacak şekilde ayakta yolcu kapasiteye göre 1/3 oranında olmasına karar verildi.

Ayakta 1/3 oranında yolcu olacak
12 Eylül 2020 - 15:20

İl Hıfzıssıhha Kurulu, Yolcu taşımacılığıyla ilgili alınan kararlar arasında minibüs ve midibüsler ile koltuk kapasitelerinde herhangi bir seyreltme ve kaldırılma yapılmayan otobüsler gibi iç hacim bakımından fiziki mesafe kurallarının uygulanamayacağı şehir içi toplu ulaşım araçlarında, ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmemesine kararı verilmişti.

KURALLARA AYKIRI OLMAYACAK ŞEKİLDE

Koltuk kapasiteleri seyreltilmiş özel halk otobüslerinde de fiziki mesafe kurallarına aykırı olmayacak şekilde ayakta yolcu kapasitesinin 1/3 oranında ayakta yolcu alınabilmesine karar verildi. Raylı sistem araçları, metrobüsler, belediye otobüsleri ve koltuk kapasiteleri seyreltilmiş özel halk otobüslerinde ayakta alınabilecek yolcu sayısını belirtir levhanın herkesin görebileceği şekilde asılmasına ve ayaktaki yolcuların durabileceği yerlerin fiziki olarak işaretlenmesi belirtildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum