Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Avrupalılar, Merkez Prime'ı örnek alacak

Dijital Sağlık Okuryazarlığı projesi kapsamında Gebze’deki Merkez Prime Hastanesi’ni ziyaret eden Hollanda ve Finlandiya heyeti, hastanenin teknolojik alt yapısı, hasta güvenliği ve hizmet kalitesini yerinde inceledi.  

Avrupalılar, Merkez Prime'ı örnek alacak
05 Temmuz 2022 - 14:07
Darıca Kaymakamlığı, bir süredir Hollanda ve Finlandiya ortaklı Erasmus+yetişkin eğitimi kapsamında Dijital Sağlık Okuryazarlığı projesini yürütüyor. Proje, sağlık sektöründe uygulanan dijital becerilere erişimde kolaylığı hedef alırken; Dışarı çıkamayan yaşlı, engelli ve evde kalan annelerin dayanıklılıklarını artırmak için dijital sağlık okur yazarlığını geliştirmeyi hedefliyor. 18 ay sürecek proje kapsamında, yararlanıcıların sağlıklarını ve hastalıklarını daha iyi yönetmelerini, sağlık okuryazarlığını yapmalarını sağlayacak eğitimler düzenlenecek.

İKİ ÜLKEDEN TEMSİLCİLER

Bu kapsamda Hollandalı ve Finlandiyalı temsilcilerin de yer aldığı Darıca Kaymakamlığı Proje Ofisi, Gebze’nin en büyük sağlık kuruluşu olan Merkez Prime Hastanesi’ni ziyaret etti. Hastanenin teknolojik alt yapısı, hasta güvenliği ve hizmet kalitesi hakkında bilgi alan heyet, bunu ülkelerinde uygulayacaklarını söyledi. Hollandalı ve Finlandiyalı heyet, Merkez Prime Hastanesi Başhekimi Dr. İbrahim Altınkaynak ve kendilerini ağırlayan personele teşekkürlerini sundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum