Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

''Artık öğrencilerimize kavuşmayı bekliyoruz"

Doğu Marmara Bölgesi'nde 24 kampüsü bulunan Özel Kale Okulları, yeni eğitim ve öğretim yılına 17 Ağustos'ta başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde yayınladığı genelge ile okulların 31 Ağustos’ta özel okulların ise 17 Ağustos'ta başlayacağını duyurmuştu. 

''Artık öğrencilerimize kavuşmayı bekliyoruz"
08 Ağustos 2020 - 14:22

Aylardır öğrencilerine kavuşmaya hazırlanan Özel Kale Okulları, aldığı önlemlerle de yeni eğitim öğretim yılına hazır olduklarını açıkladı. 

ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK
Kale Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Bahir Azak yaptığı açıklamada ''Aylardır yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırlanıyoruz. Bizim için birinci öncelik öğretmen ve öğrencilerimizin sağlığıdır.Aldığımız önlemlerle 17 Ağustos'ta eğitime başlıyoruz. Her türlü altyapımızı ve imkanımızı hazırladık. Tedbirlerimizi en üst düzeyde aldık. Artık öğrencilerimize kavuşmayı bekliyoruz."

EĞİTİMDEN ANLAMAYAN İNSANLAR EĞİTİM CAMİASINA ZARAR VERİYOR
''Hemen hemen her gün televizyonlarda ya da gazetelerde eğitim camiasıyla ilgisi olmayan insanlar ; ''Bu yıl okullar geç açılmalıdır." gibi yorumlar yaparak, eğitim camiasına, öğrencilerimize, velilerimize inanılmaz zararlar veriyorlar. Böyle insanların artık konuşmaması gerekir. Nasıl ki sağlık bilim kurulu var, eğitim camiasına da özel "Eğitim Bilim Kurulunun" oluşturulması gerekir. 18 milyon öğrenci okullarına, eğitmenlerimiz ise öğrencilerine dört gözle kavuşmayı bekliyor."

OKUL EN GÜVENLİ YERDİR
Avrupa'nın bir çok yerinde okullar açıldı. Önlemler alınarak açılan okullar, piyasaya büyük bir hareketlilik getirdi. Bizim ülkemizde ise "Okulların açılış tarihi yeniden düzenlensin." diyen zihniyetler var. Ama herkes bilmelidir ki; ''Okul en güvenli yerdir, burada tüm eğitim sevdalısı insanların bildiği gibi ülkeyi kalkındıracak tek şey olan eğitimden söz ediyoruz. Ama maalesef bazı zihniyetler, eğitime engel olmaya çalışıyorlar. Ancak eğitim camiası aldığı önlem ve tedbirler ile bu zihniyetlere gereken en güzel cevabı verecektir. Özel Kale Okulları olarak 17 Ağustos'ta tüm kampüslerimizle yeni eğitim ve öğretim yılına hazırız. Tüm öğrencilerimizi çok özledik ve onlara kavuşmak için sabırsızlanıyoruz." dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum