Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Akar'dan Muhtarlar Günü mesajı!

TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Akar'dan Muhtarlar Günü mesajı!
19 Ekim 2020 - 11:05

Akar açıklamasında ''Muhtarlık kurumu, 1829 yılından beri en temel yerel yönetim birimimiz olarak ülkemize hizmet etmektedir. Muhtarlarımız, mahallelerimizdeki yaşam kalitesini artırmak için kamu-belediye ile mahalle sakinleri arasındaki ilk köprüdür.

Mahallelerimizin, köylerimizin her türlü ihtiyacını tespit edip, bütün kesimlerine, bütün renklerine hizmet sunmak hususunda emeğini esirgemeyen, devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten, toplumsal barış, özgürlük, eşitlik ve adalet gibi kutsal değerlere sahip çıkan muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı öncelikle şükranlarımı sunuyorum.

 Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm üretilmesi demokrasinin işleyişine önemli kazanımlar sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, değerli muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum