Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Açık Kapı Projesi'nde 93 bin talep alındı!

Vatandaşların kamu hizmetlerine kolay erişiminin sağlanması için hayata geçirilen ‘Açık Kapı’ hizmetinde Kocaelililerin başvuruları 7 iş gününde sonuçlanıyor.

Açık Kapı Projesi'nde 93 bin talep alındı!
19 Kasım 2021 - 13:52
Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelmeye, onlarla hemhal olmaya gayret gösteren, kendisine gerek birebir görüşmeler, gerek mesaj ve sosyal medya organlarından ulaştırılan ihtiyaç, talep ve sorunların çözümü noktasında ‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın’ anlayışıyla hareket eden Vali Seddar Yavuz’un talimatlarıyla vatandaş odaklı hizmet veren ‘Açık Kapı’ birimlerinin iş ve işlemlerinde uygulamada birlik sağlanması için kurum ve kuruluşlar ziyaret edildi. Açık Kapı hizmetlerinin tanıtımı ve etkinliğini artırmak, kurum irtibat yetkililerini bilgilendirmek, kurumlar arası koordineli çalışarak uygulama birliği oluşturmak amacıyla Kocaeli Valiliği Açık Kapı Şube Müdürü V. Nuran Sağlam ve il/ilçe sorumluları tarafından 12 ilçede toplam 136 kuruma ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretlerde ilçe kaymakamlarına yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmiş, Kurum amirleri ile yapılan görüşmelerde vatandaş odaklı hizmet anlayışı ile birlikte çözüme dayalı yaklaşım için kurumlar arası koordinasyonun önemi vurgulanmış olup, bunun yanı sıra kurumlarda görevli Açık Kapı yetkilileri ile görüşülerek Açık Kapı sisteminin işleyişi ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

BAŞVURULAR 7 İŞ GÜNÜNDE SONUÇLANIYOR
İçişleri Bakanlığınca vatandaşların kamu hizmetlerine kolay erişiminin sağlanması, taleplere hızlı ve doğru çözümler üreterek devletle vatandaş arasında karşılıklı iletişim ve güvenin sağlanması, ayrıca kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin artırılması amacıyla Kocaeli Valiliği’nde Açık Kapı Şube Müdürlüğü ve kademeli olarak 12 ilçe kaymakamlığında Açık Kapı Şeæikleri faaliyete geçirildi. Vatandaşlar, Açık Kapı Şube Müdürlüğüne ve ilçelerdeki Açık Kapı Şeæiklerine sözlü ve yazılı olarak talep ve şikayetlerini iletebildiği gibi web sitesi, mobil uygulama ve elektronik ortamda e-devlet üzerinden de müracaat edebilmekte olup, ilgili birimlere yönlendirilen başvurular 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılarak başvuru sahibine mesaj yoluyla bilgilendirme yapılıyor.

93 BİN 400 TALEP ALINDI
Bu kapsamda, Kocaeli Valiliği Açık Kapı Şube Müdürlüğü ve Kaymakamlık Açık Kapı birimlerinde gerek yüz yüze, gerek vatandaşların elektronik ortamda yaptıkları müracaatlar ile birlikte bugüne kadar 93 bin 400 vatandaşın talebi alınmış, bunların yüzde 99.82’si sonuçlandırıldı. Ziyaretler de konuşan Kocaeli Valiliği Açık Kapı Şube Müdürü V. Nuran Sağlam şunları söyledi: “Kamu kurum ve kuruluşlarımızın vatandaş memnuniyetini hedeæeyen, hesap verebilir, şeffaf bir anlayışla hizmet vermesinin öneminin yanında, vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine kolay erişebilmesi ve kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin artırılması açısından çalışmalara hassasiyetle devam edilmektedir.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum