Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

3 milyon 762 bin TL'lik soygun anı kameralara yansıdı

Kocaeli ile birlikte 9 ilde yapılan eş zamanlı operasyonlarda, 30 farklı evden ziynet eşya ve para çaldığı tespit edilen şüphelilerin hırsızlık anları kameralara yansıdı

14 Ocak 2022 - 11:09 - Güncelleme: 14 Ocak 2022 - 11:21
Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekipleri, evden hırsızlık olaylarına ilişkin 1 Ekim 2021-11 Ocak 2022 tarihleri arasında çalışma başlattı. Kocaeli dışındaki 8 ilde daha hırsızlık olaylarının faillerinin bulunduğu tespit eden polis ekipleri, soruşturmayı daha da derinleştirdi. Kocaeli ve çevre illerde, şüphelilerin evde kimsenin olmadığını tespit ederek, kapı dillerinin düşürülmesi suretiyle hırsızlık yapıldığını tespit etti, bu kapsamda 36 kez ara yakalama yapıldı. Ara yakalamalarda yakalanan 15 şüpheli, çeşitli suçlardan aranma kaydı bulunması sebebiyle tutuklandı. 12 şahsa ise ev hapsi kararı verildi. Ayrıca şüpheliler üzerinden çıkan ve çeşitli olaylarda çalınan malzemelere el konuldu.

31' KADIN, 47 ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Polis ekiplerinin planlı çalışmaları neticesinde 1 Ekim 2021-11 Ocak 2022 tarihleri arasında Kocaeli ve çevre illerde 30 farklı evden hırsızlık olayına karışıp, 3 milyon 762 bin TL değerinde altın, ziynet eşyası ve para çaldığı tespit edilen 48 şüpheli, özel harekat polisinin de katılımıyla yakalandı. Yakalanan şüphelilerden 1’i serbest bırakılırken, 31’i kadın olmak üzere toplam 47 şüpheli adliyeye sevk edildi.

HIRSIZLIK ANI GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Bu arada, Kocaeli’de dahil, toplam 9 ilde soygun yapan bazı kadınların hırsızlık anı güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde kapı dillerini kartla düşürerek evlere giren kadınlar,  dolapları karıştırdıktan sonra çaldıkları yanlarında getirdikleri bebek arabasıyla apartmandan çıktıkları görülüyor.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum