Gebze Ticaret Odası
Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi

Dünya Diktatörü Yahudi Banker Rothschild. ( yazı serisi-1)

Yüksel ALTINOK

Yüksel ALTINOK

E-Posta : yuksel.altinok@gmail.com


13 nesildir dünyanın (her nesil yirmi yıl kabul edilir) en gelişmiş ülkelerinin ve bütün dünyanın bir sülük gibi kanını emen Rothschild ailesi 21. Yüzyılda sermaye birikiminin en üst seviyesine gelmiş vaziyettedir. Napolyon’un Waterloo savaşından beri İngiltere Avusturya Almanya gibi bir ülkeden diğerine göçerek yerleşen ve bu ülkelerin tam manasıyla kanını emdikten  sonra en son kara yılan gibi ABD ye çöreklenmiş olan beynelmilel banker Rothschild ailesinin şahsi varidatının 600 trilyon Dolar olduğu kendisinin dahi bu paranın hesabını tam olarak yapamadığı söylenmektedir. Bu öyle sıradan bir söylenti olmayayıp konunun uzmanlarınca yapılmış dikkatli bir hesaplamanın neticesidir. Bu rakkam 1000 tirilyon olan bütün düya varidatının yarısından fazladır. Türkiye Cumhuriyetinin bütçesi ise bir trilyon doların altındadır, hadi diyelim bütçemiz bir trilyon dolar olsa adamın varidatı 600 adet Türkiye bütçesine müteallik olacak. Rakkamın büyüklüğünü hayal edebilmek dahi normal bir insanda hayal kırıklığı yaratmada. Ve şu soruyu soruyorum ben kendime; bu adam bir kıral değil, sultan degil, imparator değil, çar degil, şah degil, ne ordusu ne meclisi nede arkasında kendisini destekleyen milyonlarca insan var; nasıl olurda dünya devleti seviyesinde böyle bir parasal güce sahip olabilir. Onu bu hale getiren şey sevk idare tablosunda olan devlet adamlarını, müesese başkanlarını, sosyal liderleri, cemiyet başkanlarını, istihbaraat teşkilatı liderlerini ve pek çok köşe tutmuş insanları etrafında kümelendirecek güce ve planlamaya, satın alma gücüne sahip olmasıdır ve bu gücünü örümcek ağı sistemi ile baglantılı bir şekilde yörütmektedir. Rothschildin tek korktuğu bir şey vardır o da toplumsal infial dir. O gibi zamanlarda pısıp bir köşeye çekilir ve gözden uzak olmaya çalışır. Esasen bütün Rothschildler düşük profilde hareket eden, tegmenlerini öne süren bir politika gütmektedirler.  Örneğin teğmenlerinden birisi Soros bankeridir. Böyle bir varidata sahip olan Rothschild ailesi bir dünya diktatörüdür ve sahne arkasından bütün dünyayı çaktırmadan idare etmektedir. Çıkarılan harpler, silah ticaretinin pek çoğu, altın ve para borsasındaki dalgalanmalar, dünya enerji kontrolü, yiyecek ve içecek kartelleri, uyuşturucu kartelleri, İlaç kartelleri, kirli işlerini kamufle etmede kullanılan basın ve yayın kuruluşları, Holywood sinema dünyası bu yahudi ailenin kontrol ve sahabetindedir.Hollywood filimlerinin pek çoğu Illuminati Lehman Brothers, Rothschild acentesi olan Kuhn and Loeb ve Goldman Sacks’ın sahipliğindedir. Rothschild ailesi bügün ABD merkez bankasının hisselerinin tahminen %80 kadarına sahip yani ABD merkez bankasının sahibi durumda bulunan bir bankerdir.  Dikkat edilecek olursa şimdiki Merkez bankası başkanı olanYelin den geriye doğru gidildiğinde meşhur Alan Greenspan dahil bütün merkez bankası başkanları yahudidir.

 

Rothschild ve ailesinin ne kadar tehlikeli ve zararlı olduğunu anlamak için bir nebze olsun tarihçelerine değinmeyi gerekli buluyorum. Osmanlının en zengin ve şaşalı yıllarında ki televizyonlarda Muhteşem yüzyıl adı altında seyrettiğimiz devirde Kanuni sultan Süleymanın saray hayatına Kanuninin son yıllarında Hürrem Sultan aracılığıyle sızmış olan Yahudi banker Joseph Nassi gibi Rothschild Ailesi de zehirli icraatlarını Avrupa hanedanına sızarak ve ünvan satın alarak sürdürmüştür. Büyük dedeleri olan Mayer Amschel Rothschild bir Court Jew (saraylı Yahudidir) yani saray erkanına kredi veren banker olarak Kutsal Roma  Avusturya Alman imparatorluğu içine sızmıştır. Böylece bankerlik işini 1760 senesinde Viyanada kurmuştur. Diğer Court Jew’lerden farklı olarak bütün varlığını beş oğlu arasında vasiyet ederek bir bütünlüğü ve aile bağlarını devam ettirme şartı ile bölüştürmüştür. Her bir oğlunu Avrupanın ana şehirleri ve devlet merkezleri olan Viyana, Paris, Londra, Frankfurt gibi şehirlerinde yerleştirmiş ve bir örümcek ağı şebekesi şeklinde icraatlarının devamını sağlamıştır. 1816 senesinde İmparator Francis II tarafından  Rothschildler beş göbek geriden kabulle Avusturya Asiller gurubu içinde yer alarak Hasburg İmparatorluğu aile gurubu içinde baron ünvanı ile asalet makamına yüceltilmişlerdir. Anlaşılacağı  gibi paranın satın alamayacağı şey yok gibi görünüyor.  Arkasından 1847 yılında Londrada icraatlarını yörüten ailenin diger bir dalı ise Kraliçe Viktoria tarafından baronet ve 1885 de ise baron seviyesine yüceltilmiştir. 

Bu ünvan satın alma örneğinin bir benzeri çok daha mutassıp ve islamiyetin ağır bastığı devirler olan Kanuninin oğlu Sarı Selim (Selim II) zamanında Kıbrısın alınmasından sonra yahudi banker Joseph Nasinin Kıbrıs kıralı ilan edilmesi ile benzerlik taşımaktadır. Yani kısacası her devir ve zamanda para konuşur ve satın alır.

 

Her saltanata şu ya da bu şekilde kredi sağlayan Rothschild ailesi Paranın vatanı, milliyeti, örf ve adeti ve hatta imanı yoktur lafının yaşayan çanlı bir örneğidir. Sinsi icraatlarından en can yakıcı olanı ise Napolyon ile İngiltere arasında olan olan Waterlo savaşı sırasında vuku bulmuştur. Savaşı ve neticelerini ulakları vasıtasıyla yakından takip eden Nathan Rothschild o sıralarda İngilterenin şef finansman ajanı durumundadır.  Waterloo savaşından iki gün önce Quatre Brass muharebesinde Napolyon’a yenik düşmüş olan İngliz-Hollanda birleşik gücüne ait havadis  Londra pazarında hisse senetlerinin hızla düşmesine sebeb vermişti. Natan Rothschild yenilgi haberini öncelikle haber Londraya yetişmeden  almış kendi hisse senetlerinin çogunu büyük bir süratla satmıştı ve satmaya da devam ediyordu. Borsa gayetle zayıflamış vaziyette idi. Arkasından o devrin en süratli yelkenlilerini (scooner) ve yagız atları kullanan kurduğu istihbarat ağının ulakları iki gün sonraki Waterloo savaşının ingliz generali Wellington Tarafından kazanıldığını ve Napoleon’un kaybettiğini daha haber resmi general Wellington ulaklarınca Londraya ulaştırılmadan Natan Rothschild’a yetiştirdiler.Nathan Mayer, Londra borsasında kendi elinde bulunan bütün hisseleri satmaya başladı. Bir yandanda bu hisse senetlerini kendi adamlarınca gizlice toplattı. Bu da Napolyon'un savaşı kazandığı izlenimini doğurdu. Diğer herkes de N. M. Rothschild'i izleyerek hisselerini satmaya başladı. Natan Rothschild sekiz saatlik bir zaman aralığını gayet iyi degerlendirip Londrada İngilterenin kaybettiğine dair yalan bir dedi kodu kampanyası yaratmış ve bunun üzerine hızla sıfıra yaklaşan borsa hisse senetlerini yok fiyatına toplayarak satın almıştı ve böylece büyük bir vurgun yaptı. Doğru haber Londraya geldiğinde iş işten geçmişti. 24 saat içinde varını yogunu kaybeden pek çok ingiliz üzüntüden ya hasta yatagına düştü yada bazıları intihar etti. Sıradan ingiliz aileleri ise ertesi ğün uyandıklarında aile varlıklarının yok fiyatına düştügünü görerek büyük bir hüsrana gark oldular. Hem İngiltereye hemde Napoleon’a gizlice finansman sağlamış olan Rothschildler hakkında büyük bir antisemitizim ( yahudi karşıtlığı) dogmuşsa da bu zamanla unutulmuş para herzamanki gibi galip gelmiştir. HattaNathan Mayer, İspanya'da bulunan İngiliz Ordusu'nu finanse etmek amacıyla kardeşleri sayesinde Fransa'dan altın da taşıdı. Bu çabaları Nathen Mayer Rothschild'e (İngiliz Hazinesinin Temsilcisi) unvanını kazandırdı. Ayrıca bu sayede Rothschild ailesi üyeleri İngiliz meclisine girmiş ve baron unvanı almıştır. Savaşın sonunda ise Rothschild ailesi Fransa'ya borç vermeye başlamıştı. Şahane bir ikili oyun ve kazanan gene de dolandırıcı Rothschild ve ailesi olmuştur. 


Devam edecek..


İzlenme: 1533
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ