Gebze Belediyesi
Akıncılar güvenlik

Darıca’da Yaşayalım Mutlu Yaşayalım

Lütfi USLU

Lütfi USLU

E-Posta : uslulutfi@yahoo.com

Darıca’da yaşamak, yeşilliğiyle, kaybolmamış mahalle kültürüyle,  deniz havasıyla, içerisindeki insanlarıyla beraber pozitif enerji saçan sokak örgüsüyle, devam eden kahvehane kültürüyle, hanımların gün adını verdikleri toplantılarıyla güzeldir.
Yazımın başında kendi adını taşıyan gazetesinin olmasının Darıca’ya güzellik ve itibar kattığını da belirterek yayın hayatına kısa bir ara veren Darıca Gazetesi’nin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Darıca’ya değer katmaya devam etmesini dilediğimi de belirteyim. 
Söylediğim gibi Darıca’da yaşamak güzeldir. Hele bir de sosyal, fiziksel ve psikolojik olarak sağlıklı yaşayarak, yaşam kalitemizi yükselterek yaşasak nasıl olur?
Nasıl olacak, güzel olur! Hem de çok güzel olur. Fazla değil şöyle haftada iki gün yarımşar saat yürüyüş yapsak, sebze ve meyve tüketsek, kilomuzu düzene soksak, sosyalleşme ortamı sağlayan kahvehanelere ve hanımların düzenlediği günlere yadırganmadan gidilse, Darıca’yı birlikte paylaştığımız sokaktaki dostlarımız kedi ve köpeklere alaka göstersek güzel olmaz m? Ne güzel olur hem de.
Bunları nasıl yapacağız ona bir bakalım. Bir de ufak tefek sorunlar yok değil tabii ki. Örneğin bundan sonraki hayatınız boyunca şu andan itibaren haftada iki gün yarımşar saat yürümeye karar verdiniz.  Spor ayakkabılarınızı giydiniz sokağa çıktınız. 
Yürüyebilecek misiniz acaba?
 İçinizden birçok kişi kaldırımların zapt edilmesi, hatta bazı yerlerde kaldırımların olmaması, egzoz dumanı, araba kazası riski sebebiyle yarım saati tamamlayamayacak ve yürüyüş işini bir daha yapmamak üzere kenara bırakacak. Aslında Darıca sahili yürüyüş için iyi gibi görünüyor ancak herkese yürüme mesafesinde olmaması sebebiyle ve yılın büyük kısmında soğuk, rüzgârlı ve güneşli olması sebebiyle tek başına yetecek gibi görünmüyor.
 Maalesef Türkiye’nin genelinde karşımıza çıkan, kendi inşa ettiğimiz şehirlerde arabaların gezmesine imkan tanırken kendimize yürüyecek alan bırakmama sorunu Darıcamız’da da karşımıza çıkıyor. 
O zaman ne yapacağız? Mutlu olmamıza olanak tanıyacak hareket etmeyi, sağlıklı beslenmeyi kolaya kaçarak bir kenara mı bırakacağız? Tabii ki hayır. 
Şimdilik bana ayrılan yerin sonuna geldiğimden sonraki yazımda neler yapabileceğimizi paylaşacağım. 
Mutlu olmanız, etrafınızdakileri mutlu etmeniz dileğiyle hoşçakalın


İzlenme: 1681
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ