darıca belediyesi
darıca gazetesi

Yeni lig, yeni sistem!

15 Haziran 2017 Perşembe 17:22
yeni-lig-yeni-sistem

TFF yönetimi, uzun süredir gündemde olan 3. Lig’in kaldırılması konusunda düğmeye bastı. Çalışmaların son aşamaya geldiği, gelecek sezondan itibaren 3. Lig’in lağvedilerek yerine Bölgesel Profesyonel Lig’in kurulacağı öğrenildi. Karar yakın zamanda resmen açıklanacak.

Türkiye Futbol Federasyonu’na yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre TFF, bu sezon 3. Lig’de kalan, 2. Lig’den 3. Lig’e düşen ve BAL’dan 3. Lig’e çıkan takımları gelecek sezon Bölgesel Profesyonel Lig’de (BPL) toplayacak. Ek olarak, bu sezon Bölgesel Amatör Lig gruplarında ilk ikiye giren ancak baraj maçlarında başarılı olamayan takımlar da Bölgesel Profesyonel Ligi’ne alınacak.
 

71 TAKIMDAN OLUŞUCAK

Kurulması düşünülen Bölgesel Profesyonel Lig 71 takımla oynanacak ve son birkaç sezonun aksine takımlar bölgesel olarak gruplara dağılacak. Bölgesel Profesyonel Ligin hemen altında Bölgesel Amatör Lig yine mevcut statüsüyle devam edecek. BAL’da başarılı olanlar ise BPL’ye yükselecek. Takımlarımızın bu yeni projeye uygun olarak kadro oluşturması da bekleniyor.

 

Haberin etiketleri:

Yeni lig, yeni sistem!


Haber okunma sayısı: 703

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER