Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi

Törk; Tek amacımız Darıca’yı yönetmek!

13 Eylül 2018 Perşembe 16:57
tork-tek-amacimiz-daricayi-yonetmek

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk düzenlediği basın toplantısıyla gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Törk yaptığı açıklamada, “CHP Darıca’yı yönetecek ve burası yükselen bir yıldız olacak” dedi.

İlçe binasında önceki gün gerçekleşen organizasyonda basın mensuplarıyla bir araya gelen Yakup Törk, yerel seçime ilişkin ve Darıca Belediyesi’nin aldığı kararlar hakkında konuştu. İddialı mesajalar veren Törk Darıca’da artık muhalefeti kabul etmediklerini ve tek amaçlarının Darıca’yı yönetmek olduğunu dile getirdi. “Darıca doğumlu bir siyasetçi olduğum için, buranın geçmişini iyi biliyorum ve kentimizin hizmet almasını istiyorum” diyen Törk, 25 yıldır Darıca’yı aynı çizgideki partilerin yönettiğini ve artık CHP zamanının geldiğini dile getirdi. Darıca Belediyesi Başkanı Şükrü Karabacak’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı, “Projelerimin yüzde 99’unu tamamladım” açıklamasına da değinen Törk, “Açıkladıkları 2015-2019 stratejik planına bakıldığında projelerinden sadece yüzde 25’lik bir dilimi gerçekleştirmişler” dedi. Darıca’nın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden en az yatırım alan ilçe olduğu konusu hakkında bir kez daha açıklamalarda bulunan Törk, “Bizi dinlemiş olacaklar ki kapalı Pazar tamamen büyükşehir tarafından yapılıyor” dedi. Yerel seçim konusunda gelen soruları da yanıtlayan Törk, “Şahsımın şu an aday olması söz konusu değil fakat görev verilirse de bundan kaçmam” ifadelerini kullandı. İşte Törk’ün açıklamalarından satır başları şu şekilde;

 

DARICA BİZİMLE GELİŞECEK

“Yapılmayan projeler yetmemiş gibi 2016 Ocak ayında stratejik plana ek olarak bizim yeni projelerimiz var dediler ve onların da birçoğu yapılmadı. Geldiğimiz noktada yıl sonunda 100 Milyon TL’yi aşmış bir borçla yeni yönetim karşı karşıya kalmış olacak. İşi ehline vermek gerekiyor. Darıca’nın gelişemediği ve bu kentte insanların mutsuz olduğunu görmek bizleri üzüyor. Seçimden sonra burada yapacaklarımızla Darıca’nın çok hızlı geliştiğini göreceksiniz. 

HERKESİN İMRENDİĞİ DARICA İÇİN

‘’Bu kentin düzeni ancak bizimle değişecektir. Göreceksiniz vatandaşın güvenoyunu aldıktan sonra herkesin oturmak için imrendiği bir Darıca olacak. Bu mevcut yapı artık bu kenti yönetemiyor. Son meclisteki gündem maddelerinden birisi olan yarı maraton yapılmasın dedik. AK Parti üst yönetiminin rağbet göstermediği bir yarı maraton oldu. Madalyalar yabancılara gitti. Göreve geldiğimiz günden beri bunun yapılamaması gerektiğini ve fuzuli bir masraf olduğunu söylemiştik. Gelinen noktada erteleme dedikleri iptal kararıyla haklı olduğumuz ortaya çıktı’’

 

BİZ BU SEFER ÇOK GÜÇLÜYÜZ!

‘’Adayımız herkesten oy alabilecek Darıca’nın çok iyi tanıdığı bir isim olacak. Biz artık muhalefeti kabul etmiyoruz, Darıca’yı yönetmek istiyoruz. Şu an resmi olarak aday adaylığı süreci başlamadı ama Kasım sonrasına kalmadan aday açıklaması yapılır kanaatindeyim. Şahsım olarak şu an adayım deme gibi bir şansım yok fakat bu zamana kadar herhangi bir görevden kaçmadığım gibi bundan da kaçmam. Kendi siyasetimizi yapıp, kendi işimize bakacağız. Hatalarımızdan ders alarak geliyoruz ve CHP olarak her zamankinden daha da güçlüyüz.” dedi.

 Haber okunma sayısı: 506

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ