Kocaeli Büyükşehir destek
BY Yıldıray

İyi Parti'nin İlçe başkanlarından Şanbaz Yıldız'a tam destek!

25 Şubat 2020 Salı 06:53
iyi-partinin-ilce-baskanlarindan-sanbaz-yildiza-tam-destek

İYİ Parti Batı Yakası İlçe Başkanları Şanbaz Yıldız'ı tekrar il başkanı olarak görmek istediklerini açıkladılar.

İYİ Parti önümüzdeki ay yapılacak il kongresi öncesi 4 ilçe başkanı bir araya gelerek, il ve ilçe delegelerinin yoğun talebi üzerine batı yakası ilçe başkanları olarak Şanbaz Yıldız'ın tekrar il başkanlığına aday olmasını istediklerini açıkladı.

Gebze İYİ Parti İlçe Başkanlığı'nda bir araya gelen, 4 ilçe başkanı adına basın açıklaması yapan İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü, 'Batı Yakası olarak her zaman birlikte hareket ediyoruz. Mevcut koşullarda ve durumda, il başkanımız Şanbaz Yıldız'ı  tekrar il başkanı olarak görmek istiyoruz'

İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü ve Çayırova İlçe Başkanı Mehmet Şeref Uzunal, daha önce il yönetiminde Şanbaz Yıldız ile birlikte görev yapmışlardı. Dilovası ilçe başkanı Emin Yılmaz, kuruluşundan beri Dilovası'nda ilçe başkanlığını yürütmekte. Darıca İlçe Başkanı Hüseyin Gündüz ise partinin kuruluşundan beri görev almakta, birkaç ay evvel Darıca ilçe başkanı olarak atanmış ve hafta sonu gerçekleştirilen kongrede ilçe başkanı seçilmişti.

İlçe başkanları adına açıklamayı yapan Uluköylü, 'Tüm ilçelerimizde demokrasinin bütün imkanları seferber edilmiş, ilçe delegeleri de bu yöntemle belirlenmiş ve ilçe kongreleri yapılmıştır. Önümüzdeki ayın sonuna doğru il kongremizi gerçekleştireceğiz. Elbette ki bu kongrede en demokratik şekilde gerçekleşecektir. Kimsenin aday olmasına kötü gözle bakılmayacağı gibi, hiçbir delegenin de oyuna ipotek koyacak halimiz yoktur. Ancak, siyaset yapıyoruz ve partimiz için en iyisini, en ideal olanını istemek ve desteklemek te en doğal hakkımızdır. Bu noktada, bölge ilçe başkanları olarak bir karar aldık ve yapılacak il kongresinde mevcut başkanımız Şanbaz Yıldız’ı tekrar aday olarak görmek istiyoruz. Dört ilçemizin yaklaşık 190 civarında il delegesi bulunuyor. Biz en az 150 il delegemizin imzası ile Şanbaz Yıldız’ı il başkanlığına aday göstereceğiz. Tahmin ediyoruz ki, ilçe başkanlarımızın tamamı da bizlerle benzer düşüncedeler. Yapılacak olan il kongremizde çok daha güçlü bir kadro ortaya çıkacaktır' dedi.

 Haber okunma sayısı: 10338

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ