Darıca’da gergin meclis!

05 Ekim 2017 Perşembe 09:45
daricada-gergin-meclis

Darıca Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Şükrü Karabacak’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Ekim ayı meclisinde 2018 yılı tahmini gelir bütçesi 185 Milyon TL olarak belirlendi. Ekim ayı meclisinde zaman zaman Başkan Karabacak ve CHP grubu arasında gergin anlar yaşandı.

Darıca Belediyesi Ekim ayı meclisi önceki gün gerçekleştirildi. Yoğun bir gündem içerikli olan Ekim ayı meclisinde CHP Darıca Belediyesi Meclis Üyeleri, gündemden önce Darıca’nın sorunlarını meclise aktardı. Darıca’nın çöp sorununa dikkat çeken CHP’li meclis üyeleri Darıca genelinde oluşan kara sinek sorununu da dile getirdiler. Başkan Şükrü Karabacak, Çöpleri İzmit merkeze kadar götürmek zorunda olduklarından dolayı sıkıntılar olduğunu dile getirerek şöyle konuştu: “Ne zaman Gebze ya da Dilovası’na bir çöp yakma merkezi yapılması dile getirilse bakıyoruz STK’lar ve bir çok kişi buna karşı geliyor. Buna neden karşı geliniyor anlamış değilim. Avrupada şehirlerin içinde bu tesisiler yapılıyor. Geri dönüşüm kazancı sağlanıyor. Çöp sıkıntımızdan kurtulmak için Gebze ya da Dilovası’na bir çöp yakma tesisine acil ihtiyacımız var. Yoksa çok daha büyük sıkıntılar ile karşı karşıya kalabiliriz. Sinek konusunda ise vatandaşlarımızın Kurban kesimlerinde duyarlı olmaları lazım. Kurban sakatatlarını çöplere atmamaları lazım. Bu konuyla alakalı muhtarlarımız ve imamlarımız ile gelecek kurban bayramında bir çözüm bulacağız” dedi.

 

BOZUK YOL POLEMİĞİ

CHP Darıca Belediyesi meclis üyesi Serap Aydın ise Darıca genelinde yolların sıkıntılı olduğunu belirtti. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise Darıca genelinde özellikle yollar konusunda iyi bir çalışma yaptıklarını söyledi. Meclis üyesi Serap Aydın’a ‘Durumu abartmayın. Gerekirse basını da alıp bu yolları denetleyelim’’ dedi. Meclis üyesi Serap Aydın ise en kısa sürede bu proje gezisini yapmak istediklerini ifade etti. 

KARABACAK VE CHP GRUBU ARASINDA GERGİNLİK

Performans raporlarının görüşüp karara bağlanacağı görüşmelerde ise CHP grubu ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak arasında gerginlik çıktı. CHP’nin raporunda yer alan ‘performans raporunu bilmiyorlar’ lafına kızan ve böyle bir kelimeyi kendisine yapılan bir saygısızlık olarak gören Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ‘’Ben bu işi bilmesem 13 yıldır burada olmam, siz iktidar olurdunuz. Performans programını bilmiyorlar lafı ağır bir laf. Bilmesek böyle mi olur?’’ dedi. CHP grubu adına konuşan Meclis Üyesi Şevki Yıldırım ise verdiği cevapta ‘’Bu performans raporları bizim için çok önemli. Örneğin bir projenin maliyeti başlamadan önce belli olmalı. Ancak bu nerdeyse hep değişiyor. Biz bunun derdindeyiz. Size yaptığımız bir saygısızlık yok’’ dedi. Başkan Karabacak ve CHP grubu arasındaki gerginlik karşılıklı konuşmalarla devam etti.

 

2018 TAHMİNİ BÜTÇESİ 185 MİLYON

Bu arada Darıca Belediyesi Ekim ayı meclisi’nde Darıca Belediyesi’nin 2018 yılı tahmini bütçesi de meclis üyeleri tarafından belirlendi. Yapılan açıklamaya göre Darıca Belediyesi’nin 2018 yılı tahmini bütçesi 185 milyon TL oldu. 

 

Haberin etiketleri:

Darıca’da gergin meclis!


Haber okunma sayısı: 644

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER