Orhan Kılıç

Darıca Meclisi’nde metro tartışması

06 Haziran 2018 Çarşamba 13:21
darica-meclisinde-metro-tartismasi

Darıca Belediyesi Haziran ayı meclisi dün gerçekleştirildi. Haziran ayı meclisinde CHP grubu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Darıca’nın belli yerlerine yaptığı metro duraklarını gündeme getirerek eleştirdi. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise ‘‘Metro tabelalarının durak yerlerinin belirlenmesi için koyulduğunu ifade etti.

Başkan Şükrü Karabacak toplantıda Millet Bahçesi müjdesi verdi. Karabacak Askeri Kışla’nın Millet Bahçesi olarak kullanılacağını belirterek, “Buradan duyurmak istiyorum. İlk Millet Bahçesi Darıca’dan başladı. Bin dönümlük alanın milletin hizmetine sunulması için, askeri alanın Millet Bahçesi için kullanılması için Cumhurbaşkanımız çalışmayı başlattı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Kamu binaları da burada toplanacak, büyük bir kent meydanı yapılacak. Bu nedenle Metro’nun güzergahında değişiklik istedik.”dedi. 

 

CHP’DEN YAĞMUR SORUSU 

Toplantıda CHP Grubu Başkan Karabacak’a bazı sorular yönetti. CHP Grup sözcüsü İbrahim Karslı,”Geçtiğimiz hafta yağan yağmurda, yapay şelaler, göller oluştu, yapılan çalışmalar yeterli mi. Yüklenici firmalara çöküş nedeniyle yaptırım yapılmış mıdır. Bu kamu zararı değil midir.”dedi. Soruya yanıt veren Başkan  Karabacak, “Olağanüstü bir yağmur yağışı oldu. Sadece bölgemizde değil, diğer ilçelerde de buna bezer olaylar oldu. Bu bir afettir. Bunla alakalı bozulma, çökme gibi durumlar olacaktır. Geçmişte acı olaylarda oldu. Bununla ilgili gerekli müdahaleler yapılmıştır, alt yapıyla alakalı çalışmalar yürütülmektedir. Aşıroğlu caddesinde özel bir çalışma yapılacaktır. Burası dikkate aldığımız bir yer.”diye konuştu.  

METRO YOK DURAK VAR 

CHP Grup sözcüsü Karslı Metro ile ilgili bir soru önergesi daha verdi. Karslı, “Darıca Gebze metro hattıyla ilgili çalışmalar başlamadan metro duraklarının tabelası konuldu. Seçime bir aydan kısa zaman kalırken, 5 yıl sonra açılacak metronun tabelası konulması seçim yatırımı değil mi? Yapılan etik mi?”dedi. Başkan Karabacak da “Metro tabelaları büyük bir onurdur ve gururdur. İstasyonların belirlenmesi noktasında vatandaştan talepler geldi. Büyükşehirden bu istasyonlarının yerlerinin belirlenmesi ve durak yerlerinin belirlenmesi için yapılan bir olaydır. Bu bir algı meselesidir. 

Vatandaşın bilgisi için önem arz etmekte. Bu nedenle doğru bir karar. Ama muhalefet bunu farkı yorumlayabilir. Çalışma yakın zamanda başlıyor. Biz çalışırız muhalifler de konuşur.”dedi. Öte yandan MHP’nin yeni meclis üyesi Sedat Ekşi görevine başlarken, annesi vefat eden CHP’li Meclis Üyesi Şinasi Serdar’a Darıca Belediyesi Meclis üyeleri taziye mesajları gönderdiler.

 Haber okunma sayısı: 899

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ