Orhan Kılıç

CHP’li adaylar Darıca’daydı

03 Haziran 2018 Pazar 21:03
chpli-adaylar-daricadaydi

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Darıca’daki seçim irtibat bürosu açılışına gösterilen yoğun ilgi karşısında, “Bu coşku gösteriyor ki, 21 gün sonra bunları el sallayarak göndereceğiz” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Darıca İlçe Örgütü, Kazımkarabekir Mahallesi Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışını gerçekleştirdi. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Sekreteri Hüseyin Acurman, İl Başkan Yardımcısı Seda Oral, partinin 27. Dönem milletvekili adaylarından CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Ali Güneş ve Nilgün Sezer Aydın, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Darıca İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, partililer ve Kazımkarabekir Mahallesi’nin sakinleri açılışta hazır bulundu.

 

CUMHURİYET MEYDANI’NDA ZAFERi KUTLAYACAĞIZ

İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Kazımkarabekir Mahalle Temsilcisi Metin Güzel, kendilerine katkı sunan herkese teşekkürlerini sundu. Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk ise Kazımkarabekir’in Kocaeli’nin en büyük mahallesi olduğuna dikkat çekerek, “24 Haziran seçimleri yaklaştıkça heyecan artıyor. Gittiğimiz her yerde bizi karşılayanlar değişim istediklerini ifade ediyor. CHP bu değişimin öncüsü olacaktır. Cumhuriyet Meydanı’nda 24 Haziran akşamı Cumhuriyet Meydanı’nda zaferimizi coşkuyla kutlayacağız” diye konuştu. 

TEK ADAM REJİMİNE SON

Partinin milletvekili adayı ve Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan ise olağan üstü hal (OHAL) döneminde seçimlerin yapılmasını eleştirdi. Tek adam rejiminin tartışıldığı bir süreçte ülkede huzurun kalmadığını ve özgürlüklerin kısıtlandığını vurgulayan Tarhan, “Anadolu’nun farklı yörelerinde yoksulluk çekerek tarlasında çalışan insanların bile AKP iktidarından önce huzuru, mutluluğu vardı. Aşımız işimiz için büyükşehirlere geldik. Fabrikalarda taşeron işçi olarak çalıştık. Emekli olduk. Bin lira maaş aldık. Ama bugün iktidarda olan tek adam saraylar yaptırıyor ve bunların hangi para ile yapıldığını belli değil. Bu seçim farklı. Sandığa gideceğiz ve tek adam rejimini son vereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

16 SENEDİR NİYE DÜZELTMEDİN

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, açılışa gösterilen yoğun ilgiye dikkat çekerek, “Bu coşku gösteriyor ki, 21 gün sonra bunları el sallayarak göndereceğiz. Hem cumhurbaşkanlığı seçimini hem de parlamentoda ki çoğunluklarını kaybedecekler. Gittiğimiz hiç bir yerde anlattıklarımıza bir vatandaşın dahi karşı çıktığını görmedik. Kimse bize ‘yanlış söylüyorsunuz’ demiyor. Çünkü bunlar gittikleri hiç bir yerde ekonomiyi, dış ilişkileri düzelttiklerini, işsizliği azalttıklarını, çalışanın gelirini arttırdıklarını ülkede huzuru sağladıklarını söyleyemiyor. Bol keseden atıp, mahvettikleri her şeyi düzelteceğiz diyorlar. Her şeyin farkında olan vatandaş da soruyor 16 senedir niye düzeltmedin diye. O zaman da yerlerinde çakılı kalıyorlar. 24 Haziran’da hepsine ‘Tamam’ diyeceğiz” açıklamasında bulundu.

 

YERLİ VE MİLLİ OLMAYI BU MİLLET ÖĞRETECEK

Partinin milletvekili adayı CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise, 2002 yılında Türkiye’nin sadece temel belli başlı problemlerinin olduğunu bugün ise her alanda ülkenin büyük bir buhrana çekildiğini ifade etti. AKP’nin seçim süresince kullandığı ‘Biz yerli ve milliyiz’ sloganını da eleştiren Akar, Bursa’da oynanan Ermenistan maçına stada Türk bayraklarının sokulmadığını hatırlattı. Akar, “Yerli ve milliden ne kastettiklerini bilmiyorum ancak önce o bayrakları neden sokmadıklarının hesabını versinler. Yerli ve milliden en son bahsedecek olanlar sizsiniz. 18 adamız hala Yunan işgali altında. Bunların zamanında asker çıkartıp yerel seçim yaptılar ama AKP çıkıp hala bu millete yerli ve milliliği öğretiyor. 24 Haziran akşamı AKP yerli ve millinin ne demek olduğunu bu milletten öğreneceksin” dedi. Konuşmaların ardından katılımcılar Darıca Kazım Karabekir Mahallesi Genç Osman Caddesi No.65 hizmet verecek olan seçim irtibat bürosunun açılış kurdelesini kesti.

 Haber okunma sayısı: 790

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ