Kocaeli Büyükşehir
DARICA GAZETESİ

Başkan Aktaş, CHP'deki istifaları değerlendirdi

18 Mart 2020 Çarşamba 22:51
baskan-aktas-chpdeki-istifalari-degerlendirdi

CHP Darıca Belediyesi Meclis Üyesi 2 ismin partilerinden istifa ettiklarini açıklamalarının ardından, İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, istifaların parti çalışmalarında her hangi bir enerji ve güç kaybına neden olmadığını söyleyerek, '' Cumhuriyet Halk Partisi, kişilerin üstünde kurumsal bir kimlik olduğu gerçeğinin bir kez daha ortak düşüncelerimiz olduğunun bilinmesini isteriz. '' dedi

Darıca Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Cevat Yalçın ve Göknur Bektaş, geçtiğimiz günlerde partilerinden istifa ettiklerini açıklayarak bundan böyle Bağımsız üye olarak görevlerine devam edeceklerini belirtmişlerdi.
İstifaların ardından CHP Meclis Gurubu ve İlçe Yönetiminde konuyu ele aldıklarını kaydeden CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, yaptığı açıklamada şunları söyledi; 
Partimiz adına Darıca Belediyesi meclisinde görev yürüten  iki  üyemiz önceki gün sosyal medya hesapları üzerinden partimizden istifa ettiklerini ve istifalarının ise E-Devlet  kapısı üzerinden gerçekleştirdiklerini kamuoyuna paylaşmışlardır. 
Bu durum üzerine meclis grubumuzla ivedi olarak toplanarak  değerlendirmelerde  bulunduk, ayrıca bu akşam gerçekleştirdiğimiz yönetim kurulu toplantımızda aynı konu görüşülmüş ve değerlendirilmiştir. 
Her iki toplantımızın sonucunda ise; kamuoyuyla paylaşma ihtiyacı hasıl olmuştur.  
Bahse konu istifaların Partimizin çalışmalarında herhangi bir enerji ve güç kaybına  neden olamayacağına,  yerelde ve genelde başlatacağımız  iktidar olma hedef ve çabalarımıza hicbir şekilde olumsuz yansımayacağının, Cumhuriyet Halk Partisi' nin, kişilerin üstünde kurumsal bir kimlik olduğu gerçeğinin bir kez daha ortak düşüncelerimiz olduğunun bilinmesini  isteriz. 
Her iki üyenin de istifası, kendi özgür iradeleri ile vermiş oldukları kararlardır.
İlçe bakanlığımızca ve diğer meclis üyelerimiz ile herhangi bir anlaşmazlık veya herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı da bilinmelidir. 
Bundan  sonraki siyasi yaşamlarını bağımsız olarak sürdürmeyi tercih eden her iki üyeye de  siyasi hayatlarında başarılar diler,  yürüttükleri bir yıllık çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz. Kararlarının  kendileri adına  hayırlı olmasını dileriz.

Haberin etiketleri:

CHP, Gökhan Aktaş, İstifa


Haber okunma sayısı: 749

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER