Gebze Belediyesi
Akıncılar güvenlik
kalp-ritm-bozuklugu-felc-riskini-artiyor hospital-park-kadrosunu-guclendirdi cok-gencti- sigarayi-birakanlara-validen-odul milletvekili-isik-kayinbiraderini-kaybetti soguk-hava-ve-ruzgar-migreni-tetikliyor duraga-hali-serdiler darica-farabi-gebe-okulu-bilinclendiriyor darica-adsmde-degerlendirme-yapildi merkez-hastanesinden-istihdama-buyuk-katki

Hospital Park Darıca Hastanesi Kardiyoloji Hekimi Uzman Doktor Murat Resulzade, Kalp Ritm bozukluğu olarak bilinen “Aritmi" hakkında bilgilendirme de bulundu.

Darıca Hospital Park Hastanesi, kadrosunu Uzman Hekim Oğuz Ulu ile güçlendirdi.

Gebze Teknik Üniversitesi öğrencisi olan Burakcan Aşa metroda geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü münasebetiyle Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ve Kocaeli Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneğinin işbirliğiyle “Kamu Görevlileri

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın Rahmiye’de ikamet eden kayın biraderi Hasan Basri Ünal hayatını kaybetti.

Yıllık migren atağı oranı erkeklerde yüzde 6-8, kadınlarda ise yüzde 15-18. Yani kısaca ülkemizde her 6-7 kişiden birisi migren hastası. Kadınlarda erkeklere göre 3 kat daha fazla

Darıca İstasyon Caddesi’ndeki bir otobüs durağına vatandaşlar yolcuların beklerken kullandıkları oturaklara üşümemeleri için halı yolluk serdi.

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gebe Okulu, anne adaylarına sunduğu farkındalık eğitimi ile baba adaylarını da bu önemli sürece dahil ediyor.

T.C. Sağlık Bakanlığı Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Dairesi Başkanlığı tarafından 29.01.2020 tarihinde Darıca ADSM’ de kaynak kullanımının ve hizmet sunumunun etkinlik ve

İŞKUR ile ‘Hasta danışma görevlisi’ protokolü imzalayan Gebze Özel Merkez Hastanesi, 150 kursiyere mesleği öğretecek. Kursiyerlerden 75’i, hastanenin yeni binasında istihdam edilecek.

kadioglu-uyusturucu-ile-mucadeleye-dikkat-cekti-

Kadıoğlu, uyuşturucu ile mücadeleye dikkat çekti!

Darıca İlçe Sağlık Müdürü İlhan Kadıoğlu Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü hakkında konuştu. Kadıoğlu, ‘’Önlenebilir ve öncelikli halk sağlığı sorunlarından biri olan uyuşturucu ile mücadele çalışmaları, ülkemizde en üst düzeyde kararlılıkla sürdürmekteyiz” dedi.

daricali-haci-adaylarina-saglik-egitim

Darıcalı Hacı adaylarına sağlık eğitim

Darıca’da kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarına aşı yapılarak, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu tarafından sağlık eğitimi verildi.

darica-farabiye-cocuk-kardiyoloji-uzmani

Darıca Farabi'ye çocuk kardiyoloji uzmanı

Uz.Dr. Gökmen Akgün, Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı olarak hasta kabulüne başladı.

darica-adsmde-is-sagligi-ve-guvenligi-toplantisi-yapildi

Darıca ADSM'de İş Sağlığı ve Güvenliği toplantısı yapıldı

Darıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Başhekim Dt. Eray Ünaldı, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Mehmet Özalp ve Birim Sorumlularının katılımıyla İş Sağlığı ve Güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.

hipertansiyon-kadinlari-daha-fazla-etkiliyor

Hipertansiyon kadınları daha fazla etkiliyor

Anadolu Sağlık Merkezi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ertan Ökmen, “Hipertansiyon inme, kalp ve böbrek hastalıklarının en büyük sorumlusu olarak görülüyor. Her yıl 9 milyon insan yüksek kan basıncı ve bundan kaynaklanan hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor” açıklamasında bulundu.

agrilara-diz-protezi-ile-etkin-tedavi

Ağrılara Diz Protezi ile etkin tedavi

Hospitalpark Darıca Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Op. Dr.Hasan Kalkan, “Diz Protezi cerrahisi ile bir çok sağlık problemlerinin ortadan kalktığını bu sayede kişinin eklem ağrılarından kurtulabileceğini” söyledi.

ertugrula-umut-oldular

Ertuğrul’a umut oldular!

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı kampanyayla tüm Darıca Ertuğrul Berk Kara için umut ışığı olmak için sıraya girdi.

farabide-ozel-gunler-unutulmuyor

Farabi’de özel günler unutulmuyor!

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yaklaşmakta olan hemşireler haftası ve laborantlar günü dolayısıyla personellerine güzel bir sürpriz hazırladı.

farabide-ebeler-haftasi-unutulmadi

Farabi’de Ebeler Haftası unutulmadı

Darıca Farabi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde Ebeler Haftası unutulmadı

daricada-aile-sagligi-merkezlerinde-check-up-hizmeti-yapiliyor

Darıca’da Aile Sağlığı Merkezleri’nde “Check-Up” hizmeti yapılıyor

Darıca İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu “Check-Up” hakkında konuştu.

darica-farabi-gebe-okulu-baba-adaylarini-da-bilinclendiriyor

Darıca Farabi Gebe Okulu baba adaylarını da bilinçlendiriyor

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gebe Okulu anne adaylarına sunduğu farkındalık eğitimine baba adaylarını da dahil ediyor.

daricali-ogrencilere-asilari-yapiliyor

Darıcalı öğrencilere aşıları yapılıyor

Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerince Darıca’da bulunan ilkokul öğrencilerine Kızamık, Kızamıkçık ve Kabakulak aşısı yapılmaya devam ediyor.

kadioglundan-stajyer-hemsirelere-tavsiye

Kadıoğlu'ndan stajyer hemşirelere tavsiye

Darıca İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, Sağlık Müdürlüğü bünyesinde staj yapan öğrencilere meslek hayatı ile ilgili bilgiler verip tavsiyelerde bulundu.

darica-adsm-agiz-kanserine-karsi-uyardi-

Darıca ADSM ağız kanserine karşı uyardı!

Darıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi; Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzm. Dt. Pınar Tekmen ağız kanserleri hakkında bilgi verdi.

hospitalpark-ile-kocaeli-giresunlular-federasyonu-arasinda-saglik-protokolu

Hospitalpark ile Kocaeli Giresunlular Federasyonu arasında Sağlık Protokolü

Büyük Anadolu Hastaneleri Hospitalpark Darıca Hastanesi ile Kocaeli Giresunlular Federasyonu arasında Sağlık Protokolü İmzalandı

ketem-sayesinde-kanserde-erken-teshis

KETEM sayesinde kanserde erken teşhis!

Darıca İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu 1-7 Nisan “ Ulusal Kanser Haftası” nedeniyle yaptığı açıklamada Kanser hastalığının önlenebilir bir hastalık olduğunu belirtti.

farabide-hemsireler-sertifikali-oldu

Farabi‘de hemşireler sertifikalı oldu!

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2. Palyatif Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı 11 Mart-29 Mart 2019 tarihleri arasında planlanarak başarılı bir şekilde düzenlendi.

darica-farabiden-bir-basari-daha

Darıca Farabi'den bir başarı daha!

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi; Verimlilik Yerinde Değerlendirme Faaliyetleri kapsamında, yakın zamanda T.C. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan kapsamlı değerlendirmesi neticesinde, verimlilik açısından 92.2 puan alarak iyi bir derece elde etti.

daricada-bayanlara-egitim-verildi

Darıca’da bayanlara eğitim verildi

Kocaeli Valiliği himayesinde, Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un Koordinatörlüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Kocaeli kadın sağlığı eğitimi projesi’’ kapsamında Darıca’da ki 15-69 yaş tüm bayanlara eğitim verildi.

memur-sen-ailesinin-sagligi-medical-parka-emanet

Memur-Sen ailesinin sağlığı Medical Park'a emanet!

Türkiye’nin en yaygın sağlık gruplarından olan Medical Park Hastaneler Grubu’na bağlı, Kocaeli’nde hizmet veren VM Medical Park Kocaeli Hastanesi, Medical Park Gebze Hastanesi ve Kocaeli Memur-Sen (Memur Sendikaları Konferasyonu) arasında protokol imzalandı.