bashekim-gunes-hasta-yakinlariyla-bulusmaya-devam-ediyor daricada-176-kisi-organlarini-bagisladi bashekim-gunes-farkini-gosterdi farabi-gebe-okulundan-yeni-mezunlar bashekim-gunes-ekibiyle-bulusmaya-devam-ediyor kadioglundan-aile-hekimi-bilgilendirmesi farabiye-150-yatakli-ek-bina-yapilacak darica-ilce-saglik-denetimlerini-surduruyor darica-farabi-ruhsatini-aldi farabi-bebek-dostu-hastane-secildi

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hastaların ve yakınlarının, hastaneden aldıkları sağlık hizmetleri ile ilgili olarak öneri ve görüşlerinin değerlendirildiği

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin açtığı organ nakli standında 22 günde 176 kişi organlarını bağışladı.

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi iken başarılı çalışmalara imza atan Doç. Dr. Mustafa Güneş, farkını atandığı Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gebelik Okulu 2018 yılının 12. Dönem mezunlarını verdi.

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde olağan olarak yapılmaya başlanan yönetim toplantıları Hastane Başhekimi Doç.Dr. Mustafa Güneş başkanlığında ve Hastane Yönetim

Darıca İlçe Sağlık Müdürü İlhan Kadıoğlu, aile hekimine bağlı olmayan ailelerin mevcut bulunduğunu söyleyerek aile hekimlerine nasıl kayıt olacaklarını açıkladı.

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, dün basın mensuplarıyla buluştu. Güneş, gazetecilere yaptığı açıklamada en az 150 yataklı bir ek

Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü, Darıca’da gerçekleştirdiği rutin denetimlerle vatandaşlara sağlıklı bir ortam sunuyor.

İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ruhsat belgesi verildi

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünce yürütülen “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çalışmaları kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucunda;

farabinin-egitim-ve-arastirma-basvurusu-onaylandi

Farabi'nin ‘Eğitim ve Araştırma’ başvurusu onaylandı

Kocaeli’nin en büyük devlet hastanelerinden biri olan Darıca Farabi Devlet Hastanesi için iki yıl önce ‘Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ statüsüne kavuşması için başvuru yapılmıştı. Başvuru şartlarının yerine getirildiği öğrenilirken kısa bir süre içerisinde Darıca Farabi Devlet Hastanesi, ‘Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ statüsüne kavuşacak.

farabide-acil-toplantisi

Farabi'de 'Acil' toplantısı!

 Darıca Farabi Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanan Doç.Dr.Mustafa Güneş, hastane doktorları değerlendirme toplantılarına devam ediyor.

medical-park-gebzeden-goz-sagligi-semineri

Medical Park Gebze'den göz sağlığı semineri

Alanında deneyimli, uzman hekim kadrosu ve tıbbi altyapısıyla Gebze’de 7 yıldır hizmet vermeye devam eden Medical Park Gebze Hastanesi, Çayırova Belediyesi’nin işbirliği ile anneleri çocukların gözlerinde oluşabilecek rahatsızlıklarla hakkında bilinçlendiriyor.

medcity-cerrahi-tip-merkezinden-onemli-seminer

Medcity Cerrahi Tıp Merkezi'nden önemli seminer

Medcity Cerrahi Tıp Merkezi ve Özel Deva Anadolu Sağlık Meslek Listesi tarafından ortaklaşa seminer düzenlendi

darica-farabide-kalite-artacak

Darıca Farabi'de kalite artacak

Darıca Farabi Devlet Hastanesi'ne atanan Başhekim Doç.Dr.Mustafa Güneş, hastane içi değerlendirme toplantılarına ara vermeden devam ediyor.

daricadaki-suriyeliler-ulusal-basinda

Darıca'daki Suriyeliler Ulusal Basında

Darıca’da Suriyeli göçmenler için Sağlık ve Danışma merkezi açıldı. Gazetemiz haberi görüntülü yaptı. Ulusal , Bölgesel ve Yerel gazeteler bu habere kayıtsız kalmadı.

farabiye-yeni-doktor

Farabi'ye yeni doktor

Uzman Dr. Munkhtsetseg Banzragch Yağcı, Darıca Farabi Devlet Hastanesi’ne Gastroenteroloji Uzmanı olarak hasta kabulüne başladı.        

ceyhandan-arastirma-hastanesi-mujdesi

CEYHAN’DAN ARAŞTIRMA HASTANESİ MÜJDESİ

Dönemin Milli Savunma Bakanı ve şuan da Başbakan Yardımcılığı görevini yürüten Fikri Işık’ın verdiği müjde ile Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nin Eğitim Araştırma Hastanesi’ne en yakın zamanda dönüştürüleceği öğrenildi

yesil-alan-2-farabide-de-uygulanacak-

Yeşil Alan-2, Farabi'de de uygulanacak

Kamu Hastanelerinin Acil Servislerinde yaşanan yoğunluğu asgariye indirmeyi hedefleyen “Yeşil Alan-2” uygulaması için ilimizdeki 5 hastanede hazırlıklar başladı.

hospitalpark-samsunlulara-ilk-yardimi-anlatti

Hospitalpark, Samsunlular'a İlk Yardım'ı anlattı

Sağlıkta Güvenle 20. Yılını tamamlayan Hospitalpark Darıca Hastanesi sağlık seminerlerine bir yenisini daha ekledi.

farabide-motivasyon-toplantisi-duzenlendi

FARABİ'DE MOTİVASYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Darıca Farabi Devlet Hastanesi Laboratuvar biriminde Biyokimya ve Mikrobiyoloji Uzman Doktorları öncülüğünde personel motivasyon toplantısı düzenlendi. Toplantıya hastane yönetim ekibi de katılım sağladı.       

-hersey-gocmenlerin-sagligi-icin

Herşey, göçmenlerin sağlığı için

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (ASAM-SGDD) ile yönetilen, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) aracılığıyla Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen,  ‘Darıca Göçmen Sağlığı Merkezi (GSM) ve  Kadın Sağlığı Danışma Merkezi (KSDM)'ni ziyaret etti.

baskanliktan-farabi-icin-genelge

Baskanlık'tan Farabi için genelge

Sağlık Bakanlığı, Acil Servis'lerde yaşanan yoğunluğun ve sorunların çözümü için aralarında Darıca Farabi Devlet Hastanesi ile Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ni de kapsayan Türkiye Genelinde toplam 63 hastane için genelge yayınladı.

bashekim-gunes-doktorlarla-bulusuyor

Başhekim Güneş, doktorlarla buluşuyor!

Darıca Farabi Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanan Doç.Dr.Mustafa Güneş hastane doktorları ile değerlendirme toplantılarına hız kesmeden devam ediyor.

farabide-degerlendirmeler-devam-ediyor

Farabi'de değerlendirmeler devam ediyor

Darıca Farabi Devlet Hastanesinde Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş ve İdari Mali İşler Müdürü Cebrail Kuru başkanlığında hastane yönetim ekibi, idari birim sorumlularının ile doktorların katıldığı değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

yardima-muhtac-hastalar-icin-egitim

Yardıma muhtaç hastalar için eğitim

Gebze Fatih Devlet Hastanesi, kimsesiz ve yardıma muhtaç hastaların bakım gereksinimlerinin karşılanması amacıyla hasta bakım personeline, geçtiğimiz günlerde verdiği teorik eğitimi pekiştirmek için yerinde uygulamalı eğitimlerimlere başladı.

medicalpark-kis-aylarina-dikkat-cekti

Medicalpark, kış aylarına dikkat çekti

Soğuğun iyice kendini gösterdiği kış aylarında hastalıklardan kendimizi korumak için sağlıklı bir beslenme modeli oluşturmak, bu aylarda yavaşlayan metabolizmanın yol açtığı kilo artışına dikkat etmek ve bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmek gerekiyor.

medical-park-gebzeye-endokrinoloji-ve-metabolizma-uzmani-geldi

MEDICAL PARK GEBZE’YE ENDOKRİNOLOJİ VE METABOLİZMA UZMANI GELDİ

Alanında deneyimli, uzman hekim kadrosu ve tıbbi altyapısıyla Gebze’de 7 yıldır hizmet vermeye devam eden Medical Park Gebze Hastanesi kadrosunu güçlendirmeye tüm hızıyla devam ediyor. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Dilek Karakaya Arpacı Ocak ayı itibariyle Medical Park Gebze Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü’nde hasta kabulüne başladı.

medcity-tip-merkezi-kulak-burun-bogaz-poliklinigi-bilgilendiriyor

Medcity Tıp Merkezi Kulak Burun Boğaz Polikliniği bilgilendiriyor;

Medcity Cerrahi Tıp Merkezi Kulak Burun Boğaz Uzmanları Op .Dr. Veli Kuşçu ve Op. Dr. Kadir Merder; gelişen sağlık teknolojileri alanında profesyonel alt yapıyı ve profesyonel sağlık yaklaşımını yakından takip ettikleri ve bu yenilikleri Medcity Cerrahi Tıp Merkezi’nde uygulamaya koyduklarını ifade etti.

hospitalpark-darica-hastanesinden-anlamli-ziyaret

HOSPİTALPARK DARICA HASTANESİ'NDEN ANLAMLI ZİYARET

Geçtiğimiz günlerde Çayırova Güzeltepe Aile Sağlığı Merkezi Doktorlarından Dr.Bilal Kemik görevi başındayken elim bir saldırıya uğramış ve sağlık camiasınca saldırı kınanmıştı