Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi
darica-adsmde-is-sagligi-ve-guvenligi-toplantisi-yapildi hipertansiyon-kadinlari-daha-fazla-etkiliyor agrilara-diz-protezi-ile-etkin-tedavi ertugrula-umut-oldular farabide-ozel-gunler-unutulmuyor farabide-ebeler-haftasi-unutulmadi daricada-aile-sagligi-merkezlerinde-check-up-hizmeti-yapiliyor darica-farabi-gebe-okulu-baba-adaylarini-da-bilinclendiriyor daricali-ogrencilere-asilari-yapiliyor kadioglundan-stajyer-hemsirelere-tavsiye

Darıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Başhekim Dt. Eray Ünaldı, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Mehmet Özalp ve Birim Sorumlularının katılımıyla İş Sağlığı ve Güvenliği

Anadolu Sağlık Merkezi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ertan Ökmen, “Hipertansiyon inme, kalp ve böbrek hastalıklarının en büyük sorumlusu olarak görülüyor. Her yıl 9 milyon insan

Hospitalpark Darıca Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Op. Dr.Hasan Kalkan, “Diz Protezi cerrahisi ile bir çok sağlık problemlerinin ortadan kalktığını bu sayede kişinin eklem

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı kampanyayla tüm Darıca Ertuğrul Berk Kara için umut ışığı olmak için sıraya girdi.

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yaklaşmakta olan hemşireler haftası ve laborantlar günü dolayısıyla personellerine güzel bir sürpriz hazırladı.

Darıca Farabi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde Ebeler Haftası unutulmadı

Darıca İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu “Check-Up” hakkında konuştu.

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gebe Okulu anne adaylarına sunduğu farkındalık eğitimine baba adaylarını da dahil ediyor.

Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerince Darıca’da bulunan ilkokul öğrencilerine Kızamık, Kızamıkçık ve Kabakulak aşısı yapılmaya devam ediyor.

Darıca İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, Sağlık Müdürlüğü bünyesinde staj yapan öğrencilere meslek hayatı ile ilgili bilgiler verip tavsiyelerde bulundu.

hospitalparktan-cok-ozel-egitim

Hospitalpark’tan çok özel eğitim

Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk ve bilinçlendirme çalışmalarıyla fark yaratan bölgemizin önde gelen sağlık kuruluşlarından Hospitalpark Darıca Hastanesi, Çayırova Özel İsabet okulları öğrencilerine ilk yarım eğitimi verdi.

filli-boya-gedik-universitesini-agirladi

Filli Boya, Gedik Üniversitesi’ni ağırladı

Kartal’da bulunan vakıf üniversitelerinden  Gedik Üniversitesi Mesleki gelişim açısından teorik bilgi kadar pratik bilginin de önemini öne çıkartarak sanayi kuruluşlarına ziyaret programlarını devam ettiriyor.

darica-farabide-toplumsal-duyarlilik

Darıca Farabi'de toplumsal duyarlılık!

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmet verdiği sağlık alanının yanı sıra toplumsal duyarlılığın geliştirilmesine de katkı sağlıyor.

farabi-gebe-okulu-suruyor

Farabi gebe okulu sürüyor!

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi gebe eğitim okulundan ocak ayında 26 anne adayı mezun oldu.

kocaeli-amatem-projesi-onaylandi

Kocaeli AMATEM projesi onaylandı

İlimizde çocuk ve yetişkinliklere yönelik bağımlılıkla mücadele alanında tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verecek olan AMATEM (Alkol Madde Tedavi Bağımlılığı Merkezi)- ÇEMATEM (Çocuk Ergen Madde Bağımlılığı Merkezi) kompleksinin uygulama projeleri Sağlık Bakanlığı nezdinde onaylandı.

evde-saglik-hizmetleri-birimi-2018de-rekora-kostu

Evde Sağlık Hizmetleri birimi 2018"de rekora koştu

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri birimi 2018"de rekora koştu.

daricalilar-kanser-konusunda-bilgilendirildi

Darıcalılar kanser konusunda bilgilendirildi

Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün KETEM Birim Sorumlusu sayın Dr. Emine Tezel ve Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi Çalışanlarından oluşan personeller öncülüğünde Darıca Park Avm’de Dünya Kanser Günü Etkinliği Standı açılarak Darıca’lı vatandaşlar bilgilendirdi.

farabide-yonetim-toplantilari-suruyor

Farabi'de yönetim toplantıları sürüyor

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetim değerlendirme toplantıları düzenli olarak devam ediyor.

muhtesem-isbirligi

Muhteşem işbirliği!

Büyük Anadolu Hastaneleri (BAH)-Hospitalpark ve Okan Üniversitesi Hastanesi Arasında Koodineli İş Birliği Sözleşmesi İmzalandı.

darica-adsmde-yenileme-calismalari-suruyor

Darıca ADSM'de yenileme çalışmaları sürüyor

Darıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde hasta yönlendirme tabelaları yenilendi.

farabide-2018-degerlendirmeleri-suruyor

Farabi'de 2018 değerlendirmeleri sürüyor

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan doktorlar ile 2018 yılının genel bir değerlendirmesi yapıldı.

farabide-poliklinikler-yenileniyor

Farabi'de poliklinikler yenileniyor

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi hasta ve hasta yakınlarına sunduğu hizmetleri her geçen gün geliştirmeye devam ediyor.

darica-adsmde-bina-turu-yapildi

Darıca ADSM'de bina turu yapıldı

Darıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Başhekim Dt. Eray Ünaldı’nın katılımı ile bina turu yapıldı. Değerlendirmede İdari Mali Hizmetler Müdürü Mehmet Özalp, İdari Hekim Yonca Rana Yalçıner Yeşil, Merkezimiz Birim Sorumluları ve çalışanları hazır bulundu.

farabi-2019-planini-hazirliyor

Farabi, 2019 planını hazırlıyor

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetimi, 2019 yılında da değerlendirme toplantılarına devam ediyor.

gtunun-bulusu-hemoroidi-sonlandiriyor

GTÜ'nun buluşu Hemoroid'i sonlandırıyor

Yaygın sağlık sorunu olan Hemoroid için GTÜ Kimya Bölümü Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aziz Tanrıseven’in geliştirdiği karışım, iki günde ağrıyı kesip, iki ayda da sorunu ortadan kaldırıyor.

buyukakin-engelleri-birlikte-asacagiz

Büyükakın; Engelleri birlikte aşacağız

Kocaeli Engelliler Federasyonu ile bir araya gelen Büyükakın, “engelli babası olarak, gelecek dönemdeki projelerde hep birlikte çalışacağız” dedi

gebze-zabitasi-2018i-denetimlerle-gecirdi-

Gebze Zabıtası 2018’i Denetimlerle Geçirdi

Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler 2018 yılı içerisinde Gebze sınırları içerisinde faaliyet gösteren 1187 iş yerini denetledi, mevzuata uymayan 404 iş yeri hakkında yasal işlem gerçekleştirdi.

farabide-risk-analizi-degerlendirildi

Farabi'de risk analizi değerlendirildi

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hasta ve Çalışan Güvenliği" açısından oluşabilecek tehlikeleri tanımlayarak, bu tanımlamalar neticesinde kimlerin tehlikelerle karşı karşı karşıya kaldığını belirlemek ve oluşabilecek risklerinin özellikleri ile yapılması gereken tarama, tetkik ve kontrol sistemleri incelenerek değerlendirildi.

hospitalpark-hastanesinden-turk-kizilayina-tam-destek

Hospitalpark Hastanesi’nden Türk Kızılay’ına tam destek!

Hospitalpark Darıca Hastanesi sosyal sorumluluk bilinci ile Kan Bağışında bulundu.

farabide-2019-yilinin-ilk-yonetim-degerlendirme-toplantisi-

Farabi’de 2019 yılının ilk yönetim değerlendirme toplantısı

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2019 yılının ilk yönetim toplantısı Hastane Başhekimi Doç.Dr. Mustafa Güneş başkanlığında ve Hastane Yönetim Ekibinin katılımıyla yapıldı.