Çayırova Belediyesi Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi
İlim Eğitim kurumları

Kocaeli'de sağlıkta yeni sistem

05 Aralık 2017 Salı 08:34
kocaelide-saglikta-yeni-sistem

Sağlık sisteminde çok başlılığı ortadan kaldıran, üç müdürlüğün tek çatı altında birleştirilmesiyle İl Sağlık Müdürlüğü görevini üstlenen Op.Dr.Şenol Ergüney, kurumların yeni sisteme adaptasyonunu hızlı biçimde yapmak adına önemli adımlar attı.

İl Sağlık Müdürü Dr.Ergüney, ilk olarak 500 sağlık personeliyle bir araya gelerek tanıştı, birbirleriyle kaynaşmalarını sağladı. Ergüney, birlikte çalışacağı 5 başkan yardımcısı ile 9 başkan yardımcısının isimlerini belirledi ve onay için Sağlık Bakanlığı’na bildirdi. Ergüney, eski İl Sağlık Müdürü Dr.Mürsel Durmaz’ı Kamu Hastaneleri Başkanı; eski İl Halk Sağlığı Müdürü Dr.Faruk Demirhan’ı da Halk Sağlığı Başkanı olması için önerdiğini açıkladı.  Yeni sistemde İl Sağlık Müdürü’ne bağlı olarak çalışacak 5 başkan; Kamu Hastaneleri, Acil sağlık Hizmetleri ve İlaç, Tıbbi Cihaz, Personel ve Destek ile Halk Sağlığı Başkanları olarak belirlendi. İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, bakanlık ataması beklemeden kurum içi planlamaları yaptıklarını, bugünden itibaren yeni düzene göre çalışmalara başlayacaklarını aktardı. 

 

PERSONELE KOLAYLIK 

Ergüney’in verdiği bilgiye göre Tıbbi Cihaz Başkanlığı ile Sağlık Hizmetleri ve İlaç Başkanlığı Alikahya’daki binada, halkın daha çok kullandığı diğer birimler ise Valilik kompleksindeki binada hizmet verecek.  Personelin sıkıntı yaşamaması için, kurumlar arasında sabah-akşam ve gün içinde ring servisleri de konuldu. Dr.Ergüney, “Başta kanser taraması, obezite, anne-bebek ölümleri ve sezeryanla doğumu azaltma konularında çalışma başlatacağız” dedi.Haber okunma sayısı: 462

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ