Kocaeli Büyükşehir destek
BY Yıldıray

Fatih Devlet’deki Corona Virüsü henüz net değil

26 Şubat 2020 Çarşamba 21:27
fatih-devletdeki-corona-virusu-henuz-net-degil

Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde yatan bir hastada Corona Virüsü’nün tespit edildiği şeklindeki iddialara Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu açıklık getirdi.

Gazetemizin bu yöndeki sorusunu cevaplayan Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, yurtdışından ülkeye giriş yapan herkesin Corona Virüsü taşıyıp taşımadığının kontrol edildiğini söyleyerek, ‘’ Bazı gazetelerin haber sitelerinde, Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde yatan bir vatandaşımızın  Corona Virüsü taşıdığı yönünde haberler çıktı. Şu an için böyle bir durum söz konusu değil.’’ dedi.

 

HASTANEMİZ HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

Yurt dışından gelerek, ülkeye giriş yapan herkesin sağlık kontrolünden geçirildiğini, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan giriş yapan bir vatandaşımızda da kontroller sırasında yüksek ateş tespit edildiğini ifade eden Dr. İlhan Kadıoğlu, ‘’ Yüksek ateş teşhisi nedeniyle Fatih Devlet Hastanesi’ne getirilen bu vatandaşımızdan kan örnekleri alınarak tahliller için laboratuara gönderildi. Vatandaşımız ise tsonuçlar gelene kadar tedbir amaçlı olarak hastanenin Enfeksiyon Servisi’ne yatırıldı. Haberlerde anlatıldığı gibi hiç bir servisimiz kapatılmamış olup normal hizmetlerine devam etmektedir. Laboratuardan kesin sonuçlar gelmeden bu vatandaşımızda ‘ Corona Virüsü var ‘ diyemeyiz. ‘’şeklinde konuştu. 

TAHLİL SONUÇLARI GELMEDEN BÖYLE BİR TEŞHİSDEN BAHSETMEK DOĞRU OLMAZ

Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, laboratuara giden tahlillerin 12 ile 48 saat arasında sonuçlandığını söyleyerek, Fatih Devlet Hastanesi’ne Yüksek Ateş teşhisi ile yatırılan hastanın tahlil sonucunun büyük ihtimalle yarın sonuçlanacağını belirterek, ‘’ Tahlil sonuçları geldiğinde hastanın durumunu öğreneceğiz, şu an için bu hastamızın Corona Virüsü kaptığını söylemek doğru olmaz’’ dedi.
Haber okunma sayısı: 1903

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ