Gebze Ticaret Odası
Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi

Farabi'ye Uluslararası belge

18 Ağustos 2018 Cumartesi 15:38
farabiye-uluslararasi-belge

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Aldı

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yaptığı çalışmalar sonucunda, Sağlık Bakanlığınca “Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” almaya hak kazanan bölgedeki iki hastaneden biri oldu.

Sağlık Bakanlığı’nın 13 Temmuz 2017 tarihinde 30123 sayı ile Resmi Gazetede yayınlayarak yürürlüğe giren “Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı” yönetmeliği gereği, uluslararası sağlık hizmetlerinde faaliyet gösterecek hastaneler için 1 yıl içinde yetki belgesini alma mecburiyeti getirilmişti. Bu kapsamda Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi de alt yapısını oluşturarak gerekli olan başvurularını yaptı. Bakanlık tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucu da Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1(bir) hafta önce “Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” almaya hak kazandı .

Hastane Başhekimi Doç.Dr. Mustafa Güneş, hastane olarak uluslararası hastaları da kabul etmeye hazır olduklarını ifade etti. Güneş, “ Bu belgeyi almamızda emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliriz. Bu belgenin alınmasıyla bölgemiz sağlık turizmi açısından geleceğe hazırlanmada önemli bir adım atacaktır. Hastanemize başvuran tüm hastalarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir " dedi.

 Haber okunma sayısı: 816

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER