Gebze Ticaret Odası
Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi

Ertuğrul’a umut oldular!

02 Mayıs 2019 Perşembe 19:13
ertugrula-umut-oldular

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı kampanyayla tüm Darıca Ertuğrul Berk Kara için umut ışığı olmak için sıraya girdi.

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Darıca Şubesi, anlamlı bir kampanya başlattı. 16 yaşındaki Ertuğrul için lösemi teşhisi konulmasının ardından harekete geçen kurumlar, herkesi kan bağışına davet ettiler. ‘Ertuğrul Berk Kara ve kök hücre bekleyen herkese umut ışığı olmak ister misiniz?’ sloganıyla başlatılan harekette ilk olarak dün Darıca Şehit Edip Zengin Anadolu Lisesi’nde kan bağışı yapıldı. Kan bağışına Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca İlçe Sağlık Müdürü İlhan Kadıoğlu, CHP Darıca Belediye Meclis Üyesi Özkan Sarıtoprak, Darıca Şehit Edip Zengin Anadolu Lisesi Müdürü Yakup Çelik, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

KÖK HÜCRE, KAN, ORGAN BAĞIŞI

Darıca Şehit Edip Zengin Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kan alma kampanyasının yanı sıra kök hücre ve organ bağışı da yapıldı. Kan bağışı ve kampanyası hakkında bilgi veren Darıca İlçe Sağlık Müdürü İlhan Kadıoğlu, “İlçemiz öğrencilerinden Ertuğrul Berk Kara’ya umut olmak için tüm Darıca’da kampanya başlatmıştık. Bugün de burada protokol üyelerimiz ile birlikte Ertuğrul’a umut olmak için geldik. Kan ve kök hücre bağışının yanı sıra vatandaşlarımızı organ bağışı ile de bilinçlendirerek organ bağışı hakkında bilgilendiriyoruz” dedi.

 

Haberin etiketleri:

Ertuğrul’a umut oldular!


Haber okunma sayısı: 370

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER