Kocaeli Büyükşehir
DARICA GAZETESİ

Darıca Farabi Gebe Okulu bilinçlendiriyor

04 Şubat 2020 Salı 09:45
darica-farabi-gebe-okulu-bilinclendiriyor

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gebe Okulu, anne adaylarına sunduğu farkındalık eğitimi ile baba adaylarını da bu önemli sürece dahil ediyor.

Baba adaylarının gebelik süreci, doğum ve doğum sonrası dönemde bilgi ve becerilerinin kazanılmasını sağlamak amacıyla on eşli çiftin katılımı ile eğitim gerçekleşti.

Babalar için doğuma hazırlık eğitiminde; annede meydana gelen gebelik, doğum ve cimcif porno doğum sonu dönemde annede meydana gelen psikolojik ve fizyolojik değişiklikler nelerdir, doğum ve doğum eylemi korkusu, annede meydana gelen ruhsal değişiklikler, doğumda babanın rolü, masaj teknikleri, anne ve bebek ile bağ kurma, gebelik ve doğum sonrasında babanın rolü konularında baba adayları bilinçlendirildi.

Verilen bu eğitimler ile doğum ve doğum eylemi korkusuyla ilgili anne adaylarına nasıl destek verileceğini bilen bilinçli toplumlar yetiştirmesi amaçlanıyor.Haber okunma sayısı: 513

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • gerek yok

    Misafir bırakın saçmasapan kurslarıda araştırma hastanesi adına yakışır bir onkoloji ve kardiyoloji birimi açmak için çalışma yapın bizene gebelerden bilmem neyden 04 Şubat 2020 12:49

DİĞER HABERLER