Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi

Bronkoskopi tedavisi Farabi Eğitim Araştırma’da!

23 Ekim 2018 Salı 17:43
bronkoskopi-tedavisi-farabi-egitim-arastirmada-

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi her geçen gün hizmet kalitesi arttırıyor.

Sunduğu kaliteli hizmetlerin yanı sıra yaptığı özelikli işlemlerle de adından söz ettirmeye devam ediyor. Akciğer hastalarının tanı ve tedavisinde oldukça sık kullanılan fiberoptik bronkoskopi işlemi hastane bünyesinde uygulanmaya devam ediyor. 

 

BRONKOSKOPİ NEDİR ? 

Bronkoskopi solunum yollarını ve akciğerleri incelemek, tanı ve tedavi için girişimler yapmak için kullanılan endoskopik bir yöntemidir. Bronko bronş kelimesi yani hava yolları anlamında olup bronkoskopi kelime olarak hava yollarının içine bakma demektir. Bronkoskopi, diğer tanı yöntemleri ile kesin tanı konamamış olan solunum yolu ve akciğer hastalıkları ile açıklanamayan kronik öksürük, kanlı balgam, ses kısıklığı gibi solunumsal yakınmalar varlığında yapılır. 

 

BİYOPSİ YAPILIYOR 

Hastanenin Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uz.Dr.Hacer Acar Ofluoğlu ,Göğüs Cerrahisi uzmanı Op.Dr. Hatice Eryiğit Ünaldı ve Op.Dr.Hasan Özdemir tarafından uygulanan bronkoskopi ile hem biyopsi alınabilmekte hem de bronş temizliği yapılmaktadır. Sunulan bu hizmetler ile ileride doğabilecek ciddi sorunların önüne geçilmeye çalışılmakta ve hastaların yaşam kalitesinin arttırılması hedeflenmektedir.Haber okunma sayısı: 522

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ