Saadet ve AKP
Orhan Kılıç

Rumeli Dergisi'nden 10. Yıl etkinliği

08 Nisan 2018 Pazar 14:15
rumeli-dergisinden-10-yil-etkinligi

Gebze-Darıca Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği hafta sonu anlamlı bir organizasyona imza attı. Derginin Kurucusu Rıfat Yakupoğlu tarafından ekibi ile birlikte 2 ayda bir çıkarılan Rumeli Dergisi’nin 10. Yılı GTO meclis salonunda kutladılar.

Balkan Türklerinin yegâne sesi olmayı başaran Rumeli Dergisi 10 yaşına bastı. Bu zamana kadar temsil ettikleri coğrafyaya ulaşmış ve benzer çizgideki en uzun soluklu dergilerden biri olmayı başaran yayın organı,  yıldönümünü bağlı olduğu derneğin organizasyonu ile kutladı. Gebze-Darıca Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin düzenlediği etkinliğe, GTO Başkanı Nail Çiler bölgemizin parti temsilcileri, dergi çalışanları, STK’lar, iş adamları ve dernek üyeleri katıldı. Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Çiler, “Gelişen teknoloji ve yaşam şartları ile unutmaya yüz tuttuğumuz kültürleri bu tarz yayınlar ve dernekler yaşatmaya çalışıyor umarım daha uzun soluklu bir yayın hayatına sahip olur” ifadesini kullandı. Tören konuşmaların ardından düzenlenen plaket taktimi ile son buldu.

 

“BÜTÜN RUMELİ’NİN DERGİSİ”

Dernek Başkanı Mehmet Mutlu gazetemize yaptığı açıklamada, “Çıkardığımız derginin 10. Senesi münasebeti ile bu organizasyonu tertip ettik. Bölgemizden ve çevre illerden gelen misafirlerimizi burada ağırlayıp, yeni yaşımızı kutlayacağız. Sadece Gebze ve Darıca’ya değil Bütün balkanlara ulaştırdığımız bu yayın nice 10 seneleri görür” dileğinde bulundu. Öte yandan Rumeli Dergisi İmtiyaz Sahibi Rıfat Yakupoğlu ise törende yaptığı konuşmasında, “Bu sadece benim ya da derneğimizin değil bütün Rumeli’nin dergisi, 2008 yılındaki heyecanı katlayarak 10. Yılımıza girdik, her sayıyı ortalama 25 bin kişiye ulaştırdık. Balkanlardaki derneklerimiz sayesinde, bölgenin en ücra köşesine kadar ulaşıyoruz. Bizi bu yolda yalnız bırakmayan ve destekleyen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Haberin etiketleri:

Balkan Türkleri Derneği


Haber okunma sayısı: 963

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ