By KOKO KOKOREÇ

Matematik Olimpiyatları’na yoğun katılım!

16 Nisan 2019 Salı 09:31
matematik-olimpiyatlarina-yogun-katilim

Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi tarafından Ülkemizin saygın Sanayici ve iş adamı (merhum) Gökşen Mustafa Yücel’e Vefa adı ile İl genelindeki bütün okullara yönelik düzenlediği Matematik Olimpiyatının ilk bölümü büyük bir katılımla gerçekleşti.

Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi tarafından Ülkemizin saygın Sanayici ve iş adamı (merhum) Gökşen Mustafa Yücel’e Vefa  adı ile İl genelindeki bütün okullara yönelik düzenlediği Matematik Olimpiyatının ilk bölümü büyük bir katılımla gerçekleşti.

Kocaeli genelinde 70 civarında okulun katıldığı yarışmada 200’ün üzerinde öğrenci yarıştı. Yarışmaya katılan öğrenciler kadar danışman öğretmenler ve velilerin de büyük bir heyecan içerisinde oldukları gözlendi. Yarışma sonunda Okullara Katılım Sertifikası,öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Ardından danışman öğretmen, öğrenci, ve veliler proje ortağı Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesini gezdiler. Kocaeli’ndeki tüm ilçelerden okulların katılım sağladığı Gökşen Mustafa Yücel’e Vefa Matematik Olimpiyatında ilk 9’a giren okullar  2 Mayıs 2019 tarihinde Bağlarbaşı Ortaokulu Spor Salonunda Final yarışmasına katılacaklar.

Gökşen Mustafa Yücel’e vefa Matematik Olimpiyatına Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesine ,Darıca Kaymakamlığı, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,Gebze Teknik Üniversitesi ve Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi de katkı sundu.Haber okunma sayısı: 348

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ