Korkunç gerçek!

05 Ekim 2017 Perşembe 18:37
korkunc-gercek

Darıca Bayramoğlu Mahallesi Eren Sitesi. 6. Blok bodrum katında önceki gün meydana gelen ve 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan yangının ardından, sitenin 1999 yılındaki depremde zarar gördüğü, bloklardaki son 2 katlarının kaçak olduğu ve sığınaklarının da yaşam alanları olarak kullanıldığı öğrenildi.

Yaklaşık olarak 500 kişinin yaşam sürdüğü, toplam 8 bloktan oluşan Eren Sitesi sakinleri yaptıkları açıklamada depremde zarar gördüğü için bir çok daire duvarlarında çatlaklar olduğu ve bu nedenle sürekli olarak endişe içerisinde yaşadıklarını ifade ettiler.


Başkan Karabacak; Bu binalar risk taşıyor
 

Darıca belediye Başkanı Şükrü Karabacak’da yangının yaşandığı sitede yaptığı incelemelerin ardından gazetemize yaptığı açıklamada, ‘’ Marmara Depremi’nde zarar gören blokların son 2 katları kaçak olarak inşaa edilmiş, sığınaklar ise yaşam alanılarına dönüştürülmüş, bu binalarda oturmak büyük risk taşıyor, bu nedenle sitenin mutlaka Kentsel Dönüşüm projesine dahil edilmesi gerekmektedir, aksi halde yaşanabilecek  olası bir faciada istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınabilir’’ şeklinde konuştu.

İncelemeler sırasında site sakinleriyle de görüş alışverişinde bulunduğunu söyleyen Başkan Şükrü Karabacak, ‘’ Kendileriyle yaptığım görüşmede ileride yaşanması muhtemel sıkıntıları dile getirerek mutlaka Kentsel dönüşüm projesine dahil olmaları gerektiğini izah ettim. Hemen hemen hepsinin sıcak baktığı Kentsel Dönüşüm için gereken adımları atacağız, ancak sorun, belediye olarak bizi aşar, biz tek başımıza bunun altından kalkmakta zorlanırız, konuyu hem Büyükşehir Belediyesi, hem de AFET ve Acil Durum İl Müdürlüğü’ne götüreceğiz.’’ dedi.

 

Haberin etiketleri:

Korkunç gerçek!


Haber okunma sayısı: 1428

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ