Gebze Belediyesi
Akıncılar güvenlik

KETEM'e geldi, kanser tedavisi görmeden sağlığına kavuştu!

04 Aralık 2019 Çarşamba 09:45

Darıca Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) tarafından ücretsiz yapılan kanser tarama çalışmaları bir kez daha sonuç verdi.

 Darıca Seyit Savaş Öztanık Aile Sağlığı Merkezine kayıtlı A.D. isimli vatandaş, aile hekimi ile aile sağlığı çalışanları arafından KETEM’ e yönlendirildi. Başvuru yapmayınca KETEM tarafından tekrar tarama yaptırmak üzere davet edilen A.D,  kızının ısrarlarına dayanamayarak KETEM’ e başvurdu. Yapılan tarama sonucunda kolon kanseri tanısı almış, ardından başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuşan A.D'ninkanser tedavisi görmeden sağlığına kavuşmasına çok sevinen kızı E.A.,KETEM'i ziyaret ederek tüm KETEM çalışanlarına “Babamı siz kurtardınız” diyerek teşekkür etti.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ulaş Doğan; “Darıca Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) tarafından tamamen ücretsiz testlerle kanser taraması yapılmaktadır. Meme kanseri için 40-69 yaş aralığındaki kadınları, rahim ağzı kanseri taraması için 30-65 yaş aralığındaki kadınları, kolon kanseri için ise 50-70 yaş aralığındaki tüm kadın ve erkekleri kanser tetkiklerini yaptırmaları için Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmet binasında faaliyet gösteren KETEM Birimine davet ediyorum.” dedi

 Haber okunma sayısı: 410

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ