Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi

GTÜ'ye yeni rektör atandı

14 Haziran 2018 Perşembe 16:12
gtuye-yeni-rektor-atandi-

GTÜ rektörlüğüne daha önce vekaleten atanan Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan'ın asaleten atanması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşti.

 

Gebze Teknik Üniversitesi görevinden ASELSAN Genel Müdürlük görevine atanması sebebi ile istifa eden GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün'ün yerine Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca 27 Nisan 2018 tarihi itibari ile GTÜ Temel Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan yeni rektör ataması yapılıncaya kadar vekil olarak atanmıştı. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan Aslan'ın asaleten atamasını gerçekleştirdi. 

 

MUHAMMED HASAN ASLAN KİMDİR? Ataması yapılmadan önce Gebze Teknik Üniversitesi rektör yardımcılığı görevinde bulunan Aslan; 20 Ağustos 1967 tarihinde İstanbul’da doğdu. Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümde tamamlayan Aslan, Amerika Birleşik Devletlerinde Colorado School Of Mınes'tan doktorasını aldı. 1999'da Gebze Yüksek Teknoloji Enstitünde(GYTE) Fen Fakültesi Fizik Bölümü yardımcı doçent kadrosuna, Ocak 2006 yılında da doçent kadrosuna atandı. 2015 yılında Gebze Teknik Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi Fizik Bölümü’nde Profesör unvanını aldı. GYTE' de Fen Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü müdür yardımcılığı, Fizik Bölümü başkan yardımcılığı, Gebze Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü son olarakta Rektör yardımcılığı görevlerini yürüttü. Aslan evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Haberin etiketleri:

GTÜ'ye yeni rektör atandı


Haber okunma sayısı: 683

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER