Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi

Darıcalılar, ilaçlanma yapılmasını istiyor

04 Eylül 2018 Salı 11:43
daricalilar-ilaclanma-yapilmasini-istiyor

Darıca’da sinek sorunu had safhaya çıktı. Özellikle Emek Mahallesi ve Bayramoğlu Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, her gün sineklerle uğraşmaktan bıktıklarını ifade ederek, belediyenin ilaçlama yapmasını istedi.

Kurban Pazarı’nın kaldırılmasının ardından oluşan sinekler, Darıca’yı adeta istila etti. Sineklerle kendi yöntemleriyle başa çıkmaya çalışan vatandaşlar yetkililere sitem etti. Darıcalılar ‘’ Bu sene Kurban pazarı kalktıktan sonra karasinekler bizi oldukça rahatsız etmeye başladılar. Eczaneden beyaz toz aldık. Tepsiye serpip evin bir köşesine koyuyoruz. Sinekleri kendine çekiyor. Sonra da ölüyorlar. Ama bitmiyor, çok fazlalar ve başa çıkamıyoruz.”

 

‘’DAYANILACAK GİBİ DEĞİL’’

“Dayanılacak gibi değil bu sinekler. Bu sene çok arttılar. Darıca’daki yetkililer özellikle Darıca Belediyesi, bu soruna acil bir çözüm bulmalılar. Mutlaka mahallelerde ilaçlama yapılmalı’’ dediler. 

2 MAHALLEDE DAHA ÇOK

Özellikle Emek Mahallesi ve Bayramoğlu Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, artan sinekler nedeniyle kapılarını, pencerelerini dahi açamadıklarını sineklerin yemeklerinin içine kadar girdiklerini söylerken ‘’Sinekler yüzünden penceremizi bile açamıyoruz. Yemeğimizin içine kadar giriyorlar. Her sene aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Bıktık bu sineklerden’’ dediler.

 Haber okunma sayısı: 1127

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ