Bölge, Sürücü Kursu, Alemdar, Nur Marin, Dörtler Cam, Kerimiz
By KOKO KOKOREÇ

Darıca’da kodlama sergisi şenliği!

10 Haziran 2019 Pazartesi 19:33
daricada-kodlama-sergisi-senligi

Darıca Ahmet Parmaksızoğlu İlkokulu’nda robotik kodlama sergisi kapsamında şenlik düzenlendi.

Öğrencilerin eğitim yılı içinde yaptığı çalışmaların sergilendiği şenlik büyük beğeni topladı.

Etkinliğe Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, okul müdürleri ve veliler katıldı.  Okul müdürü Feyyaz Demirbaş, proje çerçevesinde ilkokul öğrencilerini çağın gereksinimlerine uygun olarak erken yaşta kodlama becerileriyle tanıştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Demirbaş, imkan tanındığında çocukların neler başaracağını, neleri ortaya koyacaklarını gördüklerini ifade ederek, “Uzman öğretmenler tarafından robotik kodlama sınıflarında verilen eğitimlerle öğrenciler 21. yüzyıl becerilerini öğrenerek, geleceğin bilim adamları olma yolunda ilerlemesine vesile olacak.” diye konuştu.

Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ise teknoloji ve internetin baş döndürücü gelişimi ile beraber hayatı da etkilediğini belirterek, 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış yeni bireylerin yetiştirilmesi için erken yaşta kodlama eğitiminin çok önemli olduğuna dikkati çekti.İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz da robotik kodlama sayesinde çocukların bu cihazlarla geçirdikleri sürelerin, gelişimlerine olumlu olabilecek bir hale dönüştürüleceğini dile getirerek, “Erken yaşta kodlama eğitimi almaya başlayan çocuklar; zihinsel gelişim, problem çözme becerisi, işlerin planlanması, durumlar arası ilişki kurma ve yeni fikirler üretme konusunda daha çok gelişim göstermektedirler. Ayrıca robotik kodlama ile de tanışan çocukların makinelerin nasıl işlediği konusunda da temelleri oluşmaktadır. Bu şenlikte düzenlenen sergi de bunu en iyi şekilde gözlemleme fırsatı bulacaksınız.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından ilkokul öğrencilerinin bir yıl boyunca hazırladığı bilgisayar oyunları ve robotik araçlarla yaptıkları yazılımların yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi.

 Haber okunma sayısı: 338

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ