Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi

Darıca'da çok özel bir program!

08 Ekim 2018 Pazartesi 09:19
daricada-cok-ozel-bir-program

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Darıca Belediyesi anlamlı bir etkinliğe imza attı.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Darıca Belediyesi veteriner hekim ve Zabıta Ekipleri tarafından Özel Seymen Koleji’nde öğrencilere sokak hayvanları ile ilgili seminer verilirken, Darıca Belediyesi’nin sokak hayvanları ile ilgili çalışmaları hakkında da bilgiler aktarıldı.

BARINMA VE REHABİLİTE MERKEZİ YAPILACAK

Etkinlikte veteriner hekim ve Zabıta Ekipleri tarafından sokak hayvanları ile ilgili genel bilgiler aktarılırken, belediyenin sokak hayvanları ile ilgili yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler aktarıldı. Yetkililer sokak hayvanlarının kısırlaştırma, aşılama ve diğer kontrollerin yapılması amacıyla belediye bünyesinde barınma ve rebilite merkezinin yapım çalışmalarının devam ettiğini ifade ettiler. 

Yetkililer ayrıca Darıca Belediyesi tarafından 5119 sayılı hayvanları koruma kanunu gereği Zabıta Müdürlüğü bünyesinde kurulan Hayvan Refahı ekibi sokak hayvanlarının rehabilitesi çerçevesinde çalışmalarını sürdürdüğünü ayrıca sokak hayvanlarının barınma ve beslenme ihtiyaçlarının karşılanması için geçtiğimiz aylarda parklarda hayata geçirilen ve “kedi evi” olarak adlandırılan barınma kulübelerinin sayısını artırarak sokak hayvanlarının özellikle kış aylarında barınması adına çalışmaların devam ettiğini  söylediler.

 Haber okunma sayısı: 566

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ