Reklamlar
Akıncılar güvenlik

Darıca-Tuzla sahil yolu projesi ne zaman hayata geçecek?

20 Mayıs 2019 Pazartesi 18:27
darica-tuzla-sahil-yolu-projesi-ne-zaman-hayata-gececek

Bundan tam 8 yıl önce ilk kez gazetemizin gündeme getirdiği ‘’Bayramoğlu ve Tuzla Sahil Yolu Projesi’’ resmen hayata geçiyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın müjdesini verdiği Bayramoğlu ve Tuzla Sahil Yolu Projesi’nin ne zaman başlayacağı merak ediliyor.

2011 yılında Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından gündeme getirilen Tuzla - Darıca Sahilyolu Projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından izin aldıklarını söylemişti. 

2011 yılında gazetemiz manşet haberiyle konuyu gündeme getirmiş, dönemin Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak gazetemize yaptığı özel açıklamada dolgu yapılarak açılacak yolun bu şehre yapılacak en büyük zararlardan biri olduğunu belirtmişti

 

2013 YILINDA BİR KEZ DAHA GÜNDEME GELMİŞTİ28 Şubat 2013 tarihinde yine gazetemizin manşetinde yer alan ‘’Darıca - Tuzla sahilyolu kavgası!’’ haberi sonrası ‘Bayramoğlu ve Tuzla Sahil Yolu Projesi, 2013 Mart ayı Darıca Belediye Meclisi’nde adeta günün konusu olmuştu. 

Darıcalıların sonuçlanmasını merakla beklediği bu proje için müjde veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın; Tuzla sahil yolunu Darıca’ya bağlayacağız. Bunun çalışmaları bitmek üzere.’’ demişti.

 

TRAFİK ARTIK KALDIRMIYOR

200 bini geçen nüfusu ile bir çok ilden dahi büyük bir nüfusa sahip olan ilçemiz Darıca’nın şu anda en büyük problemi trafik sorunu.

Özellikle sabah ve akşam saatlerinde yaşanan yoğunluk yüzünden Darıcalılar büyük bir sorun yaşıyor. 

Bayramoğlu ve Tuzla Sahil Yolu Projesi’ne ne zaman başlanılacağını merak eden vatandaşlar, ‘’Darıca’nın trafiği artık çekilmez oldu. Bir an önce Bayramoğlu ve Tuzla Sahil Yolu Projesi’nin ve diğer yol projelerinin başlamasını istiyoruz. 

Tuzla’da yol çalışmaları devam ederken, Darıca’da hiç bir çalışmanın olmamasının sebebi nedir? Bu projeye resmi olarak ne zaman başlanılacak? Yetkililer bu projeyi hızlandırmalı’’ şeklinde yorumlar yaptılar.

 Haber okunma sayısı: 1018

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • sahil yolu özlemi

    Misafir Kesinlikle katılıyorum. Bu yolun bir an önce tamamlanması gerekli darıcanın sıkışmışlığının ve trafiği rahatlatacak bir koridor olduğuna inanıyorum 23 Mayıs 2019 09:44

  • Tuzla Bayramoğlu sahil yolu bitmeli

    Misafir Bu yol artık çok uzadı sayın başkanın biran önce açılmalı Darıca içi trafik çok sıkışık ve dolu özlesem hiç bir yetkili bunu görmüyormu belediye bin yarım otobüsleri zaten trafiğin içine ediyorlar ortada park ediyorlar rasgele yerden yolcu alıyorlar yol vermiyorlar despot bir trafik anlayışları var maalesef ayrıca Gebze üniversite sinin darıcaya doğru tarafında McDonald’s karşısına durak yapıldı ışık koymadılar burası çok karanlık insan yürümeye korkuyor 25 Ekim 2019 06:17

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ