Darıca\'nn ilk ve tek günlük gazetesi

Darıca-Gebze Metrosu’nun ihalesine 13 firma katılacak!

17 Nisan 2018 Salı 09:21
darica-gebze-metrosunun-ihalesine-13-firma-katilacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli işlerinden biri olacak olan Gebze-Darıca Metro hattı ile ilgili yapım ihalesine toplam 13 firma katılacak. İhale 18 Mayıs’ta yapılacak.

Gebze-Darıca metro hattı ile ilgili yapım halesine toplam 13 firma katılacak. İhale 18 Mayıs’ta yapılacak. Darıca - Gebze Metrosunun yapımı için Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 Şubat tarihinde ön yeterlilik ihalesi düzenlenmişti. 1 Şubat tarihinde gerçekleştirdiği ön yeterlilik ihalesine katılan 15 firma arasından Yapı Merkezi- Tavtepe Özaltın ortaklığı ile Pers A.Ş.- Asmin İnşaat – Kuzu A.Ş. ortaklığı ihale komisyonu incelemesi sonucunda yeterli bulunmadı. 18 Mayıs’ta yapılacak olan yapım ihalesine 13 firma davet edilecek.

 

BİN 80 YOLCU KAPASİTELİ

Darıca- Gebze metro hattı bin 80 yolcu kapasiteli olacak. Sürücüsüz metro 12 istasyonlu, 15,6 kilometrelik metro hattında sinyalizasyon ekipmanları sayesinde 90 saniye aralıklarla sefer yapmaya elverişli olacak. Gebze-Darıca arasında uzanacak 15.6 kilometrelik metro hattı çalışmasının bin 560 günde tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor. 

DİĞER ŞEHİRLERE 

BAĞLANTI SAĞLANACAK

Darıca, Gebze ve OSB’ler arasında ulaşım 19 dakikada sağlanacak.  Metro araçlarının her türlü bakım ve onarımına cevap verecek bakım onarım sahası ile araç deposu ve kontrol kumanda merkezi hattın sonundaki Pelitli bölgesinde yapılacak. Planlanan TCDD Gar istasyonu ile Marmaray ve Hızlı Tren üzerinden İstanbul başta olmak üzere diğer şehirler ile bağlantı sağlanacak. İlk istasyon olan Darıca Sahil İstasyonundan başlayacak olan yolculuk, 12. ve son istasyon olan OSB istasyonunda 19 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanacak.Haber okunma sayısı: 400

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ