Gebze Belediyesi
Akıncılar güvenlik

Can dostlar hayvanseverler grubu yarın Darıca'da buluşuyor

14 Şubat 2020 Cuma 10:49

Senarist ve yönetmen Faik Ahmet Akıncı ve sanatçı dostları İstanbul’dan Ankara’ya “can dostlar için adalet yürüyüşü” başlattı. Grup Darıca’da da karşılanıp basın açıklaması yapacak.

Hayvanseverler sokak hayvanlarına dair TBMM’ye sunulan ve halen kabul edilmeyen yasa değişikliğinin bir an önce kabul edilmesi, adalet terazisinde tüm canlıların eşit olması amacıyla İstanbul’dan Ankara’ya yürüyüş düzenliyor. Dün İstanbul’dan yola çıkacak olan senarist ve yönetmen Faik Ahmet Akıncı ve sanatçı dostları yarın (15 Şubat Cumartesi) saat 12.00’de Kadıköy’de basın açıklaması yapacak.

DARICA’DA BASIN AÇIKLAMASI
Heyet yine yarın saat 17.00’de Darıca’da GEDAR (Gebze Darıca Hayvan Hakları Dayanışma Grubu), Tuzla DOHADER Hayvan Komisyonu, Dışarıdaki Patiler ve gönüllü hayvan dostları tarafından karşılanacak. Saat 17.00’de Darıca sahilinde, limanın olduğu bölgede basın açıklaması yapılacak. İstanbul’dan başlayacak olan yürüyüşte heyet İzmit, Sakarya, Düzce ve Bolu’da da pilot noktalarda hayvanseverler ile bir araya gelip istek ve önerilerine dair açıklamalarda bulunacak.

HAYVANSEVERLERLE BULUŞACAKLAR
Heyet 16 Şubat Pazar günü saat 10.00’da İzmit’te KOHAYDER (Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği) ve 14.00’te Sakarya Kent Meydanı’nda Özlem Çengel ve Sakarya Can Dostları; 17 Şubat Pazartesi günü 10.00’da Düzce’de hayvansever dostlar ve saat 13.00’te Bolu’da hayvanseverler ile buluşup, basın açıklamalarından sonra Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile bir araya gelecek. Heyet 18 Şubat Salı günü saat 08.30’da Ankara Can Dostları ile Ankara Adliyesi önünde buluşup buradan TBMM’ye yürüyecek.

LİDERLERE ANLATACAKLAR
Buradaki basın açıklaması sonrası 09.30’da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 10.30’da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 12.00’de HDP Eşbaşkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan, 13.30’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek heyet arz ve taleplerini iletip yasanın bayan escort ivedi çıkması için destek isteyecek. Heyet 19 Şubat Çarşamba günü saat 13.00’te de TBMM Hayvan Haklarının Araştırması Komisyonu Başkanı ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüp yasanın çıkmadığı her günün sokaktaki canlara zulüm olduğunu anlatacak.Haber okunma sayısı: 238

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ