Bölge, Sürücü Kursu, Alemdar, Nur Marin, Dörtler Cam, Kerimiz

Bu projeyi kim çizdi?

18 Eylül 2019 Çarşamba 10:26
bu-projeyi-kim-cizdi

Kocaeli Büyükşehir belediyesinin talebi üzerine Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Bayramoğlu Sapağında yaptığı kavşak projesi büyük tepki çekiyor.

Yolların ve tabelaların karmaşıklığı sürücüleri çok zor durumda bırakırken, D-100 karayolu ve TEM otoyolundan gelen araçların yan yola geçiş yapamamaları hem trafik kazalarına davetiye çıkarıyor hem de yolun kenarındaki tesiste faaliyet gösteren işletmeleri mağdur ediyor.

 

Gebze’den Bayramoğlu’na D-100 geçişi zor!

 Gebze’den Bayramoğlu yönüne D-100 karayolundan gitmek isteyen sürücüler daha önce Yenimahalle kavşağından kolaylıkla dönüş yapabiliyorlardı ancak yeni kavşak çalışması yüzünden sürücüler bir anda kendilerini TEM otoyolunda ya da İstanbul yolunda buluyorlar! Aynı şekilde TEM ve D-100’den gelen araçlar ise ya Darıca yoluna ya da yine D-100’e çıkıyorlar ve yan yola geçiş yapamıyorlar.

 

İşletmeler de zor durumda!

 

Yeni kavşak çalışması nedeniyle Bayramoğlu sapağındaki işletmeler de çok zor durumda kaldı. TEM otoyolu ve D-100 karayolu İstanbul istikametinden gelen araçlar daha önce mola vermek, yakıt almak ya da yemek yemek için yan yoldan bu tesislere girebiliyorlardı ancak yeni düzenleme ile tesislere giriş bariyerlerle kapatıldı! Tesislere girmeye çalışan ancak bariyerlerin kapalı olduğunu gören sürücülerin ani fren yapmaları ve duraklamaları trafik kazalarına davetiye çıkarıyor. Öte yandan, TSE ve GTÜ yönünden gelen araçların tesislere giriş yaptığı yola da bariyerler konulunca trafik geçişi kapatılmış oldu.

 

Yüzde 90 kayıp yaşayan işletmeler çözüm istiyor

 

İstanbul yönünden gelenlerin en uğrak yeri olan buradaki tesislere ziyaretlerin, geçiş engellemesi nedeniyle yüzde 90 azaldığı belirtiliyor. Daha önce günlük 2 bin kişinin giriş yaptığı tesislere artık 200 civarında ziyaretçinin yapıldığı ifade ediliyor.

McDonald’s, Burger King, Usta Dönerci, Cafe Veneto, Balkanlar Petrol ve bir de taksi durağının bulunduğu tesislerde 150’ye yakın kişi çalışıyor. İşletmeler, ekonomik dar boğazda bir de ziyaretçi azalmasının kendilerini iyice zor durumda bıraktığını belirterek, tesislere araç girişinin yan yoldan açılmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyorlar. (LEVENT ALTUN)

 

Haberin etiketleri:

Bayramoğlu Kavşağı


Haber okunma sayısı: 946

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • bayramoglu kavsagi

    Misafir Yemek yiyip mola vermek istedik giriş kapanmış ve ilerden tekrar donduk fakat tesise giris neredeyse imkansiz hale gelmis bizde E 5 de durup bariyerlerden atladık ve paket servisi aldık. Çok yazik 18 Eylül 2019 20:43

  • BAYRAMOĞLU İŞLETMELERİ !!!

    Misafir Seyahate çıkarken her zaman benzin alıp , yemeğimizi yediğimiz bu güzel işletmeler yok olmak üzere !!!! Yapılan bu düzenleme onca insanı ekonomik olarak etkiledi biz sürücü ve yolcuları mağdur etti . Acil olarak çözüm üretilmesi gerekmektir. 25 Eylül 2019 13:05

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ