Gebze Belediyesi
Akıncılar güvenlik

Çiler’den Ahilik Haftası açıklaması

14 Eylül 2019 Cumartesi 12:22

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler 16-22 Eylül Tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Nail Çiler yaptığı açıklamada şunları söyledi;

13. Yüzyıldan itibaren Ahilik Kültürümüz, Anadolu Türk insanının temel yaşayış ilkeleri haline gelerek, ticari hayatımızın en önemli rehberi olmayı korumuş, iş insanlarımıza ışık tutan bir yol gösterici olmuştur. Ahilik, dayanışmacı ve paylaşımcı bir yapıyla, toplumun ayakta kalabilmesi için gerekli olan sosyal adalet ve ahlakın yerleşmesinde gerek ekonomik gerekse sosyal hayatımıza en önemli katkıyı sağlayan bir yaşam biçimi, bir ticari ahlaktır. 

 13. Yüzyılda gönül adamı Ahi Evran-ı Veli tarafından temelleri atılan, ticari hayatı meslek ahlakı, doğruluk ve tevazuyla birleştiren Ahilik Kültürü’müz, dürüstlük, yardımseverlik, kardeşlik gibi toplumsal değerlerimizi esas almamızın temellerini atmıştır.

Gebze Ticaret Odası olarak; günümüzde Ticaret ve Sanayi Odalarımızla birlikte bu kültürü yürütme görevini üstlenerek, üyelerimiz ile Ahilik’i yaşatma ve aynı duygularla ticari ve ekonomik hayatımızda var etme gayreti içerisindeyiz.

Adil paylaşımın ve toplumsal adalet düşüncesinin en güzel örneklerini barındıran kültürümüzü hatırlamak amacıyla kutlanan Ahilik Haftası’nda; çalışarak ve üreterek yol aldığımız sürece başarımızı her geçen gün daha da arttıracağımıza olan inancımla, herkesin Ahilik Haftası’ nı kutluyorum. 

Haberin etiketleri:

Ahilik, Nail Çiler, GTO


Haber okunma sayısı: 409

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ