otan yapı
daricada-geleneksel-bayramlasma daricadan-buyukada-ve-mehtap-turlari-basliyor sedas-bayram-icin-onlemlerini-aldi gto-daricada-gebze-coregi-dagitti koskerin-ramazan-bayrami-mesaji daricada-bayramlasma-ilk-gun kocaeli-buyuksehirin-yeni-genel-sekreteri-ilhan-bayram bayram-yogunlugu-basladi bolge-gayrimenkulden-dostlarina-iftar darica-adsm-personeli-iftarda-bulustu

Ramazan Bayramı Darıca da düzenlenen Kent Bayramlaşmasıyla kutlanırken vatandaşlar bayramlaşma programına yoğun ilgi gösterdi. Her kesimden insanın katıldığı kent bayramlaşması

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin her hafta sonu cumartesi ve pazar günleri Darıca’dan da gerçekleştireceği ‘Mehtap ve Ada Turları’ başlıyor. Büyükşehir Belediyesi, Körfez’in

SEDAŞ, vatandaşların huzur içinde bir bayram geçirmesini hedeflerken, Ramazan Bayramı süresince elektrik ihtiyacının sürekli karşılanması ve elektrik şebekesinde yapılacak bakım ve

Sadece Gebze’ye has ve  sadece dini bayramların arifesinde çıkartıldığı için Bayram Çöreği’de denilen ''Gebze çöreği',  Gebze Ticaret Odası tarafından bugün Gebze, Darıca,

Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Ramazan Bayramı’nın da aynı ruh ve coşku içerisinde geçmesini temenni ediyor, bayramın

Darıca'da bayramlaşma programı bayramın ilk günü yapılacak.

Tahir Büyükakın’ın Bilecik’e vali olarak atanmasının ardından, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine İlhan Bayram getirildi.

RAMAZAN Bayramı'nı memleketlerinde ve tatil yerlerinde geçirmek isteyenlerin yola çıkmasıyla TEM yolunun  İzmit kesiminde yoğunluk yaşanmaya başladı.  Ankara istikametindeki yoğunluk

Bölge Gayrimenkul Eskihisar Kebap Diyarı’nda bölgemizin inşaat sektöründe hizmet eden müteahitlere ve Bölge Gayrimenkul bünyesinde çalışan gayrimenkul danışmanlarını iftarda bir

Kardeşlik, yardımlaşma ve hoşgörü duygularını en yoğun paylaştığımız Ramazan ayında Darıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi çalışanları ve aileleri iftar yemeğinde buluştu.

daricada-geleneksel-bayramlasma

Darıca’da geleneksel bayramlaşma!

Ramazan Bayramı Darıca da düzenlenen Kent Bayramlaşmasıyla kutlanırken vatandaşlar bayramlaşma programına yoğun ilgi gösterdi. Her kesimden insanın katıldığı kent bayramlaşması Çınaraltı Meydanı’nda bayramın ilk günü saat 10:30 gerçekleşti.

daricadan-buyukada-ve-mehtap-turlari-basliyor

Darıca’dan Büyükada ve Mehtap turları başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin her hafta sonu cumartesi ve pazar günleri Darıca’dan da gerçekleştireceği ‘Mehtap ve Ada Turları’ başlıyor. Büyükşehir Belediyesi, Körfez’in muhteşem atmosferinde güzel bir gün geçirmek isteyenlere kaçırılmayacak fırsat sunuyor.

sedas-bayram-icin-onlemlerini-aldi

SEDAŞ, bayram için önlemlerini aldı

SEDAŞ, vatandaşların huzur içinde bir bayram geçirmesini hedeflerken, Ramazan Bayramı süresince elektrik ihtiyacının sürekli karşılanması ve elektrik şebekesinde yapılacak bakım ve yapım çalışmaları için gerekli olan planlı kesintileri iptal etti.

gto-daricada-gebze-coregi-dagitti

GTO, Darıca'da Gebze Çöreği dağıttı

Sadece Gebze’ye has ve  sadece dini bayramların arifesinde çıkartıldığı için Bayram Çöreği’de denilen ''Gebze çöreği',  Gebze Ticaret Odası tarafından bugün Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova’da  halka dağıtıldı.

koskerin-ramazan-bayrami-mesaji

Köşker’in Ramazan Bayramı mesajı

Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Ramazan Bayramı’nın da aynı ruh ve coşku içerisinde geçmesini temenni ediyor, bayramın hemşerilerimize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum” dedi.  

daricada-bayramlasma-ilk-gun

Darıca'da bayramlaşma ilk gün

Darıca'da bayramlaşma programı bayramın ilk günü yapılacak.

kocaeli-buyuksehirin-yeni-genel-sekreteri-ilhan-bayram

Kocaeli Büyükşehir'in yeni Genel Sekreteri İlhan Bayram

Tahir Büyükakın’ın Bilecik’e vali olarak atanmasının ardından, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine İlhan Bayram getirildi.

bayram-yogunlugu-basladi

Bayram yoğunluğu başladı

RAMAZAN Bayramı'nı memleketlerinde ve tatil yerlerinde geçirmek isteyenlerin yola çıkmasıyla TEM yolunun  İzmit kesiminde yoğunluk yaşanmaya başladı.  Ankara istikametindeki yoğunluk trafik akışını yavaşlattı

bolge-gayrimenkulden-dostlarina-iftar

Bölge Gayrimenkul’den dostlarına iftar

Bölge Gayrimenkul Eskihisar Kebap Diyarı’nda bölgemizin inşaat sektöründe hizmet eden müteahitlere ve Bölge Gayrimenkul bünyesinde çalışan gayrimenkul danışmanlarını iftarda bir araya getirdi.

darica-adsm-personeli-iftarda-bulustu

Darıca ADSM personeli iftarda buluştu

Kardeşlik, yardımlaşma ve hoşgörü duygularını en yoğun paylaştığımız Ramazan ayında Darıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi çalışanları ve aileleri iftar yemeğinde buluştu.

sedat-peker-gebzeye-iftar-icin-geldi

Sedat Peker, Gebze'ye iftar için geldi

Gebzeli işadamları Özgür, Özcan Altay kardeşlerin Gebze’de verdiği iftar davetine ünlü isim Sedat Peker’de katıldı.

cilerden-bolge-halkina-mujdeli-haber

Çiler'den bölge halkına müjdeli haber!

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’in müjdelediği, 1 Temmuz 2017’de hizmete girecek olan Gebze İhtisas Vergi Dairesi’nin kapsamı,  Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Halil İbrahim Temiz ve Grup Müdürleri tarafından Gebze Ticaret Odası Haziran Ayı Meclis Toplantısında açıklandı.

darica-kadir-gecesini-birlikte-kutladi

Darıca, Kadir Gecesi'ni birlikte kutladı!

Darıca’da Kadir Gecesi binlerce insanın katıldığı etkinlikle hep birlikte kutlanırken, Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (sav) in Sakal-ı Şerif’inin ziyareti esnasında izdiham yaşandı. Dün gerçekleşen programı tam 25 bin kişi takip etti.

korfezde-denize-girilmez

“Körfez’de denize girilmez”

İl Halk Müdürlüğü tarafından ilimizdeki plajlarda denize girilebileceği şeklinde yapılan açıklamaya ÇMO Kocaeli Şube Başkanı Sait Ağdacı tepki gösterdi. Ağdacı, “İsteyen girsin, ama tekrar ediyorum, Körfez’de denize girilmez” dedi

canlar-mevlana-ve-haci-bektas-i-ziyaret-ediyor

Canlar Mevlana ve Hacı Bektaş-ı ziyaret ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli’deki Cemevlerinin 2005 yılından bu yana her yıl ortaklaşa düzenlediği, Hacı Bektaş Veli’yi anma ziyaretleri bu yıl da gerçekleştiriliyor.

kocaeliden-bir-isim-daha-vali-oldu

Kocaeli'den bir isim daha vali oldu!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri de bir ile vali olarak tayin edildi. Münir Karaloğlu’nun Van, Ersin Yazıcı’nın Rize Valiliğine atanmasından sonra, bu koltuğa oturan üçüncü isim olan Tahir Büyükakın da Bilecik Valiliğine atandı.

guzeloglu-diyarbakir-valisi-oldu

Güzeloğlu, Diyarbakır Valisi oldu

Yaklaşık 3 buçuk yıldır ilimizde görev yapan Vali Hasan Basri Güzeloğlu Diyarbakır Valisi oldu

kocaeli-valisi-degisti-iste-yeni-vali

Kocaeli Valisi değişti! İşte yeni vali!

Bugün Resmi Gazeteye yayımlanan Valiler Kararnamesi ile ilginç bir durum da ortaya çıktı.

daricanin-festivaline-cok-az-kaldi

Darıca'nın festivaline çok az kaldı!

Darıca’da geleneksel hale gelen Şehirler ve Kültürler Kaynaşması yeniden vatandaşlarla buluşmak için gün sayıyor.

basbakan-bugun-gebzeye-geliyor-

Başbakan bugün Gebze'ye geliyor!

Başbakan Binali Yıldırım’ın bakanlığı döneminde baldızı Tülin Yıldırım’ın adına Gebze’de yaptırdığı yatılı kız Kuran Kursu’nda iftar programı düzenleniyor. Programa Yıldırım ailesinin de katılması bekleniyor.