Muzaffer Bıyık
Orhan Kılıç

Kastamonu Entegre okyanusu aştı

16 Ocak 2017 Pazartesi 13:13
kastamonu-entegre-okyanusu-asti-

Ağaç bazlı panel sektöründe dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Kastamonu Entegre , Dünya pazarlarında yatırımlarına devam ediyor.

Ağaç bazlı panel sektöründe dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Kastamonu Entegre , Dünya pazarlarında yatırımlarına devam ediyor. KAES bu doğrultuda stratejik pazarları arasında yer alan ABD'de de önemli atılımlara imza atıyor. ABD’deki geniş orman varlığı ve gelişmiş lojistik imkânlarından yararlanan KAES 'in, Florida'da faaliyete geçirdiği Kastamonu USA şirketi yılda 500 bin ton odun yongası üretiyor...   Yaklaşık 10 yıldır, MDF üretiminde kullandığı cips (ağaç yongası) ihtiyacının bir bölümünü ABD’den karşılayan ve sahibi olduğu gemi ile Türkiye’deki fabrikalarına taşımasını yapan Kastamonu Entegre, Florida’da kurduğu şirketle ABD’deki varlığını resmi olarak da tescillemiş oldu. Bu kuruluşla birlikte hammadde tedarik güvencesi ve fiyat avantajı sağladıklarını belirten Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, böylece yurtiçi rekabette bir adım daha öne geçtiklerini belirtti.

 

HEDEF DÜNYA PAZARLARI 

Kastamonu Entegre olarak 10 yıldır, kesintisiz çift haneli büyüdüklerini ve son dönemde yaptıkları yatırımlarla sektörde dünya sıralamasını değiştirdiklerini ifade eden Haluk Yıldız,  “Kastamonu Entegre  olarak sürdürülebilir büyüme için yeni pazar ve yeni hammadde kaynaklarına yatırım yaparak, sadece Türkiye pazarını değil tüm dünya pazarını hedefliyoruz. Sektördeki yarım asra yakın tecrübemizle hayata geçirdiğimiz Kastamonu USA’in bizi hedeflerimize daha da yakınlaştırdığına inanıyoruz.”dedi.

 Haber okunma sayısı: 1718

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER