By KOKO KOKOREÇ

Çiler; ,Ekonomik düzenlemeler devam edecek

04 Haziran 2018 Pazartesi 20:28
ciler-ekonomik-duzenlemeler-devam-edecek

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı NAİL Çiler, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan mayıs ayı ihracat rakamlarını yazılı bir açıklama yaparak değerlendirdi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre, ihracatın 2018 yılı Mayıs ayında geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 12,2 artıtarak 13,96 milyar dolara yükseldiğini belirten Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, son 12 aylık dönemde  de ihracatın yüzde 10,1 artışla 161,7 milyar dolar olduğuna ve 1.5 yıldır kesintisiz arttığına dikkat çekti. Çİiler, mayıs ayları dikkate alındığında aylık bazda tarihin en yüksek ihracat rakamına ulaşılmasının da iş dünyamız açısından gurur verici olduğunu dile getirdi.

Türkiye’nin ihracatta rekorlar kırdığını, büyümede birçok ülkeyi geride bıraktığını ifade eden Başkan, ekonomik kalkınmanın temel unsurlarından olan ihracatta yaşanan bu istikrarlı artış grafiğinin, ekonomik hayatımızda yapılan düzenlemeler, reformlar ile birlikte iş dünyamızın gayretli çalışmaları sonucunda önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğine inandığını sözlerine ekledi.

Haberin etiketleri:

Nail Çiler ekonomi


Haber okunma sayısı: 2697

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER