By KOKO KOKOREÇ

Bayramoğlu’nda önemli toplantı!

06 Ağustos 2017 Pazar 17:31
bayramoglunda-onemli-toplanti

Avrasya’nın ekonomik açıdan kalbi olarak nitelendirilen Gebze’de üretenleri ve ihraç edenleri bir araya getiren EKOAVRASYA İHRACAAT STATEJİLERİ ve HEDEFLERİ toplantısı Bayramoğlu Paradise Hotel’de gerçekleşti.

Geçtiğimiz ay Ukrayna’da düzenlenen iş dünyası formuna katılan bölgemizin başarılı iş adamlarından Gebze kent Konseyi Başkanı ve Gümüşay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Şenel ’in ev sahipliğinde gerçekleşen EKOAVRASYA Uluslararası Pazarlara Güvenli Açılma ve Hedef pazarların Tespiti konulu sohbet toplantısı Bayramoğlu Paradise Hotel’de gerçekleşti. 

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği başkanı Hikmet Eren ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Gebze Ticaret Odası Meclis Üyesi ve 10. Meslek komitesi başkanı Dal Temapark Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Dal ve bölgemizde üretim yapan Kobilerin sahiplerinin ve temsilcilerinin katıldığı toplantı öncesinde akşam yemeği yenildi. Katılımcıların büyük keyif aldıklarını dile getirdikleri toplantının sonunda görüşlerini açıklayan GTO meclis üyesi Özcan Dal ise “ 15 yıllık evvelinde benim GTO kürsüsünde dile getirdiğim üretim üretim üretim çağrımızın bugün dile getiriliyor olması bile yarınlar için umut verici. Üretenlerin ürünlerini nasıl ve nereye satacakları konusunda bir rehbere mutlak ihtiyaçları var. Özellikle Avrasya ülkelerinin bizim teknolojimize ve sanayimize ihtiyaç duydukları bir gerçek. İhracatın çeşitli imkanlarla desteklendiği ülkemizde bu pazarların iyi değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Pazar tespiti konusunda ihracat uzmanlarından fikir ve öneriler almanın da doğru bir adım olacağı kanısındayım. Türkiye’nin ekonomisinin güçlenebilmesi için kaliteli ve hızlı bir üretim ve bu üretimi uluslararası pazarlama yeteneği kazanması şart. Çok verimli bir toplantı oldu. Emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür ederim. Bu tür toplantıların farklı konu başlıkları ile sık sık tekrar edilmesinde bölgemiz ve ekonomimiz açısından fayda görüyorum.” Dedi.

 

 

 Haber okunma sayısı: 1823

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER